پکیج تصفیه فاضلاب کارواش

امروزه استفاده از وسایل نقلیه شخصی به امری رایج تبدیل شده است. به عنوان مثال تنها در شهر تهران حدود 4.5 میلیون خودرو وجود دارد. آمارها نشان می دهد که هر ماشین طی سال حداقل 5 بار به کارواش می رود.  در جدول زیر میزان مصرف آب جهت انواع شستشوی ماشین آورده شده است.

میانگین مصرف آب آشامیدنی در هر خودرو نصب و راه اندازی شستشو نوع فعالیت ماشین و شستشو
۴۰۰ لیتر شستن ماشین با دست با یک شیلنگ
۱۵۰ لیتر نصب و راه اندازی ماشین معمولی شستشو
۵۰-۱۰ لیتر نصب و راه اندازی ماشین شستشو با سیستم بازیافت آب

 

پساب کارواش عمدتا حاوی مواد شوینده، چربی و روغن، رنگ و ذرات گرد و خاک می باشد. در صورتی که این پساب به روش مناسبی تصفیه شود، نه تنها ریسک آلودگی محیط زیست به شدت کاهش می یابد، بلکه بیش از 80 درصد این پساب را می توان به چرخه استفاده مجدد برگرداند.

مشخصات یک نمونه پساب کارواش

(NTU)کدورت (mg/l)دترجنت COD (mg/l) آلاینده
۱۷۵ ۲۵۶ 1200 غلظت اولیه

هم اکنون بالغ بر ۳۰۰ کارواش در سطح شهر تهران با احتساب تولید میانگین پساب روزانه هر واحد ۵۰۰۰ لیتر و در مجموع هدایت روزانه بیش از ۱۵۰۰۰۰۰ لیتر پساب آلوده به منابع پذیرنده کلانشهر تهران فعالیت دارند. قسمت های اعظم این پساب های آلوده به چاههای جذبی هدایت شده و به سفره های آب های زیرزمینی وارد می شود که پس از فاضلاب بیمارستانی بیشترین سهم آلودگی را در فاضلاب شهری دارند.

روزانه بالغ بر۳۰ درصد و گاهی تا ۵۰ درصد از آب توزیع شده در شهر  تهران از همین منابع تامین می گردد. لذا رفع آلودگی محیط زیست کارواش ها در شهر تهران امری ضروری و واجد اهمیت خاص می باشد.

به دلیل اینکه فاضلاب کارواش ها در دسته فاضلاب های صنعتی طبقه بندی می ­شوند و همچنین سطح بالای آلودگی و تنوع مواد آلاینده موجود در این نوع فاضلاب ها و حجم زیاد آب مصرفی آنها، روش های متعددی برای تصفیه این نوع از فاضلاب ها پیشنهاد شده اند.

این فرآیندها شامل فیلتراسیون شنی، جذب سطحی، فرآیندهای بیولوژیکی می باشند. این روش ها به علت عدم توانایی در حذف کامل ذرات و امولسیون آب – روغن قابلیت تصفیه فاضلاب کارواش را به نحو مطلوب ندارند.

در جدول زیر نتایج تصفیه پساب کارواش با این پکیج آورده شده است:

COD BOD TSS (%)دترجنت پارامترهای اندازه گیری شده
96 94 98 87 درصد حذف

 

مشخصات پکیج تصفیه فاضلاب الکتریکی شمیم شریف

پکیج تصفیه فاضلاب کارواش طراحی شده توسط گروه تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان شمیم شریف گزینه بسیار مناسبی برای این منظور می باشد. این پکیج تصفیه فاضلاب شامل واحد پمپاژ اولیه، منعقدسازی الکتریکی و فیلترشنی ثقلی می باشد که تمام نیازهای واحد کارواش را تامین می کند.

استفاده از این پکیج برای تصفیه فاضلاب کارواش مزایای بسیاری دارد از جمله:

1- حذف کامل استفاده از مواد شیمیایی

2- ابعاد کوچک دستگاه نسبت به روشهای مشابه تصفیه پساب

3- عدم نیاز به کاربر آموزش دیده و راهبری بسیار آسان

4- عدم نیاز به زمان راه اندازی اولیه

5- امکان تصفیه پساب انسانی به همراه پساب کارواش

6- کاهش قابل توجه حجم لجن ( بیش از 80%  نسبت به روشهای انعقاد شیمیایی و بیولوژیکی)

نمونه دستگاه مذکور در شکل زیر نشان داده شده است.

پکیج تصفیه الکتریکی این شرکت در ظرفیتهای 10، 25 متر مکعبی می باشد. برای پسابهای با ظرفیت بالاتر نیاز به بازدید از محل می باشد. همچنین جهت تسهیل فرآیند خرید امکان خرید لیزینگی نیز وجود دارد.

جهت اطلاع از قیمت و نحوه پرداخت با بخش فروش تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *