سیستم فیلتراسیون از بستر لجن با جریان رو به بالا

سیستم فیلتراسیون از بستر لجن با جریان رو به بالا یک روش تصفیه فاضلاب  سیستم لجن  فعال است که ترکیبی از روش های هوازی و بیهوازی و استفاده از فیلتر لجن بصورت هم زمان است. این شیوه از روش های معمول فیلتراسیون از جمله فیلتر شنی متفاوت است. عمل کرد این سیستم ساده و خود تنظیم شونده است. پساب در قسمت انوکسیک وارد شده، جایی که لجن فعال بازیابی شده از کف راکتور مخلوط می­شود و به صورت کنترل شده حرکت میکند و جریان های مخلوط شده مایع به شکل کنترل شده به سمت قسمت هوازی بیو راکتور حرکت می­کند. از قسمت هوازی مخلوطی از سلول های میکروبی و اب  وارد قسمت پایین فیلتر لجن میشود و به تدریج بالا میاید.

سرعت حرکت رو بالا کاهش پیدا می­کند تا در قسمت فوقانی فیلتر لجن فلاک ها به هم می­چسبند و بزرگ شده و تدریج یک فیلتر را تشکیل می­دهند. زمانی که فلاک ها خیلی بزرگ و سنگین می­شوند آنها پایین می­آیند تا ته فیلتر لجن و دوباره به داخل ناحیه آنوکسیک بازیابی می­شوند. جریان خروجی از فیلتر لجن از طریق یک سریز از راکتور خارج می­شوند. سیستم USBF از یک فیلتر مخروطی شکل استفاده می­کند برای جداسازی که عملکرد بالاتری را نسبت به دیگر تکنیک­های جداسازی از خود نشان می­دهد. این روش فیلتراسیون یعنی روش USBF برای تصفیه  فاضلابهاي مسكوني، واحد های صنعتي، صنايع غذايي همچنین فاضلاب های كـــشاورزي مورد استفاده قرار میگیرید.

 

مزایای روش تصفیه فاضلاب USBF :

  • بازده بالای حذف ترکیبات آلی از آب
  • جای کمی را اشغال می­کند
  • حذف موثر نیترات و فسفر نسبت به دیگر روش های تصفیه

 

برای اطلاع از مشخصات فنی و سایر اطلاعات محصولات شرکت مانند دستگاه آب شیرین کن صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت توسعه فناوری شمیم شریف محفوظ است.