پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی, تصفیه فاضلاب بیمارستان

تصفیه فاضلاب بیمارستانی یکی از معضلات امروز شهرهای کوچک و بزرگ است. وجود انواع آلودگی‌ها و بعضا عدم توجه به محیط زیست و رهاسازی فاضلاب بیمارستانی در رودخانه باعث افزایش حساسیت‌ها شده است. فاضلاب‌های ناشی از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی بطور کلی از نظر کیفی تقریباً مشابه فاضلاب شهري هستند. اما ممکن است داراي مواد و ترکیبات بالقوه سـمی و عفونی نیز باشند. فاضلاب بیمارستانی در مقایسه با فاضلاب شهري داراي طیف گسترده اي از آنتی بیوتیک و مسکن و غلظت بـالایی از مواد دارویی است. لذا تصفیه فاضلاب بهداشتی شرایط متفاوتی دارد. در بررسی‌های انجام شده، این نتیجه حاصل شده است که غلظت میکرو آلاینده ها در فاضلاب بیمارستانی نسبت به فاضلاب شهری بـین 4 تـا 150 برابر بیشتر است. لذا در انتخاب پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی باید به دقت فاکتورهای مختلف را ارزیابی کنید. در ادامه برخی از فاکتورهای مهم ارائه شده است.

اهمیت تصفیه فاضلاب بیمارستانی

یکی از عوامل تعیین کننده در نوع و قیمت پکیج فاضلاب بیمارستانی، میزان مصرف آن واحد بیمارستانی است. مصرف آب خانگی در محدوده 100 تا 200 لیتر در روز به ازای یک نفر است. این عدد در بیمارستان‌ها به 400 تا 1200 لیتر به ازای هر تخت می‌رسد که مقدار بسیار قابل توجهی است. میزان مصرف اب در بیمارستان‌های ایران حدود 745 لیتر در روز برآورد شده است. متاسفانه فاضلاب‌های بیمارستانی بدون توجه به اینکه حاوی بسیاری از مواد سمی هستند، در بسیاری از موارد وارد شبکه فاضلاب شهری می‌شوند که خسارات فراوانی را به همراه می‌آورد. مواد خطرناک و سمی بسیاری در فاضلاب بیمارستانی وجود دارد که عبارتند از:

  • ویروس‌ها
  • باکتری‌های بیماری‌زا
  • داروهای بی‌هوشی
  • آنتی‌بیوتیک‌ها
  • انواع هورمون‌ها
  • مواد رادیواکتیو و غیره

جدول زیر، مشخصات یک نمونه فاضلاب بیمارستانی را نمایش می‌دهد:

مشخصات پساب تصفیه فاضلاب بیمارستانی, تصفیه فاضلاب بیمارستانی, پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

تصفیه فاضلاب بیمارستانی

برای تصفیه فاضلاب روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها بسته به نوع و مقدار آلایندگی متفاوت هستند. ذکر این نکته لازم است که در بسیاری از پساب‌های بیمارستانی، شاید حذف چند آلاینده دارویی خاص هدف اصلی باشد. به عنوان مثال حذف دیازپام (Diazepam). ممکن است برخی از آلاینده‌های دارویی ناشی از پساب بیمارستانی، خطرناک نباشند و برخی هم باشند. جدول زیر، اطلاعات سودمندی درباره میزان خطر هر یک از آلاینده‌ها را نمایش می‌دهد. به هنگام خرید پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی حتماً هدف خود از راه‌اندازی سیستم فاضلاب را بیان کنید.

تصفیه فاضلاب بیمارستانی, آلاینده ها تصفیه فاضلاب بیمارستانی

انواع روش های تصفیه فاضلاب بیمارستانی

در پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. این روش‌ها بر اساس نوع آلاینده‌ها و میزان پساب‌ها تعیین می‌شوند که اهم آن‌ها عبارتند از:

تصفیه فاضلاب به روش الکتروشمیایی

یکی از روش‌ها، استفاده از پکیج انعقاد الکتریکی است.  در صورت وجود TDS کافی در پساب بیمارستانی این روش می‌تواند موثر واقع شود. به عنوان مثال در یک مطالعه (2020 ) که توسط Gülizar Kurtoğlu Akkaya در ترکیه انجام شد، حذف COD و فنل از یک پساب واقعی بیمارستانی در شرایط بهینه عملیاتی، به ترتیب 95 و 97 درصد انجام گرفته است. شرکت شمیم شریف این قابلیت را دارد که با توجه به شرایط مختلف پساب بیمارستانی به وسیله پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی با روش انعقاد الکتروشیمیایی این پساب را تصفیه کند.

تصفیه فاضلاب به روش SBR

در پژوهشی که توسط بنایی قهفرخی (1389) به بررسی میزان حذف دترجنت و مواد آلی از فاضلاب بیمارستانی به روش SBR پیشرفته صورت گرفت نتایج نشان داد که کارایی سیستم در حذف COD و BOD دترجنت ها در تمام مراحل بسیار بالا بوده است و همواره استانداردهاي خروجی را برآورده می‌کند.

تصفیه فاضلاب به روش فنتون و الکتروفنتون

یکی از روش‌های کارآمد در تصفیه فاضلاب روش فنتون و الکتروفنتون است. در مطالعه اي که توسط Munoz و همکاران (2016) با استفاده از تشدید اکسیداسیون فنتون براي تصفیه فاضلاب براي سینتیک سمیت و ضدعفونی صورت گرفت، نتایج نشان داد که اکسیداسیون فنتـون در دمای 70-90 درجـه سـانتی گراد براي تصفیه فاضلاب بیمارستانی کارآمد بوده و به حذف کامل کلیفرم می انجامد. همچنین از روش الکتروفنتون هم می‌توان برای تصفیه فاضلاب استفاده کرد. روشی که به وسیله الکترودهای آهن، منبع تغذیه DC و گاز هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) انجام می‌شود.

تصفیه فاضلاب بیمارستانی به روش ازن زنی

یکی از روش‌هایی که معمولاً به هنگام خرید پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی با آن مواجه می‌شوید روش ازن زنی است. در پژوهشی کـه توسـط ملکوتیان و همکاران (1394) به کارایی ازن زنی و اکسیداسیون پیشرفته در حذف باکتری‌هاي کلیفرم از فاضلاب بیمارسـتان صـورت گرفت نتایج بررسی نشان داد که دو فرآیند ازن زنی و اکسیداسیون پیشرفته به عنوان پیش تصفیه در حذف تمامی باکتریهای کلیفرم موثر می‌باشد. از طرفی همین نتیجه به تزریق ازن بصورت منفرد نیز حاصل می‌گردد. شرکت شمیم شریف به عنوان تولیدکننده ازن ژنراتور این توانایی را دارد در ظرفیت‌ها و مقادیر آلایندگی متفاوت، پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی را به روش ازن زنی ارائه نماید.

برخی دیگر از روش‌های مورد استفاده در تصفیه فاضلاب های بیمارستان و بازدهی آن‌ها در جدول زیر مشاهده می‌شود:

انواع تصفیه فاضلاب بیمارستانی, قیمت انواع روش تصفیه فاضلاب بیمارستانی

قیمت خرید فروش پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

قیمت خرید فروش پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی بسته به نوع روش‌ها متفاوت است. مشاوران ما در شرکت شمیم شریف آماده هستند تا در زمینه انواع شیوه‌ها و بررسی کارآمدی آن برای منظور مورد نظر شما، و همچنین صرفه اقتصادی و قیمت پکیج ها شما را راهنمایی کنند. برای اطلاع از قیمت خرید فروش پکیج های تصفیه فاضلاب می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی جهت استعلام قیمت خرید فروش پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

برای اطلاع از قیمت خرید فروش پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی شمیم شریف می‌توانید از طریق کانال‌های زیر با مشاوران ما صحبت کنید. هر یک از پکیج های فاضلاب بیمارستانی دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که بایستی پیش از خرید در خصوص آن‌ها مطلع شوید. لذا پیش از سفارش جهت آگاهی از شرایط فروش پکیج ها با کارشناسان ما تماس بگیرید. توجه داشته باشید که با توجه به نوسانات بازار، قیمت پکیج های ارائه شده مربوط به همان روز است و ممکن است تغییر کند.

  • نشانی: تهران، بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
  • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۳۳۴
  • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۰۱۱
  • ۰۲۱-۵۷۴۱۶۰۳۲-۳

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت توسعه فناوری شمیم شریف محفوظ است.