ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری – قیمت پکیج

پکیج ضدعفونی مرغداری, پکیج گندزدایی مرغداری, ضدعفونی با ازن, ضدعفونی تخم مرغ با ازن,

تصفیه فاضلاب مرغداری یکی از راهکارهای کلیدی در کاهش بیماری‌ها و تلفات طیور است. با این کار شما ضمن افزایش ایمنی مرغداری، آلودگی‌های زیست محیطی را هم کاهش می‌دهید. اکثر منابع آب مورد استفاده در مرغدارای ها دارای میکروارگانیسم های بیماری زا هستند. وجود این میکروارگانیسم ها سبب وقوع بیماری و تلفات در مرغداری می شود. بدین ترتیب راندمان تبدیل غذا به گوشت کاهش می یابد.

ضدعفونی و تصفیه آب مرغداری

علاوه بر تصفیه فاضلاب مرغداری، توجه به کیفیت آب مرغداری‌ها هم اهمیت ویژه‌ای دارد. برای ضدعفونی کردن آب مرغداری از دو روش استفاده می‌شود.

 • ازن زنی
 • کلر زنی

استفاده از کلر برای ضدعفونی کردن آب مرغداری

در حال حاضر استفاده از کلر در مرغداری ها رایج است ولی باید در نظر داشت استفاده از کلر کلیه ی عوامل بیماری زا را از بین نمی برد و همچنین اگر با دوزهای بالا کلرزنی انجام شود، راندمان محصول کاهش یافته و حتی در مواردی باعث مرگ مرغ های موجود می شود. برای انجام عملیات کلر زنی بایستی دستگاه کلر زن تهیه کنید. برای این منظور می توانید به بخش محصولات سایت شمیم شریف مراجعه و دستگاه کلر زن را تهیه کنید.

استفاده از ازن برای ضدعفونی کردن آب مرغداری

استفاده از ازن جهت ضدعفونی آب مصرفی مورد نیاز، سبب از بین رفتن میکروبها و انگلهای موجود در آب می شود. این امر سبب کاهش بیماری های ناشی از آب و مرگ و میر در مرغداری ها می گردد. ازن در تصفیه آب و فاضلاب به عنوان یک عامل اکسید کننده و ترکیب گند زدا بسیار اهمیت دارد. به دلیل مزایای ازن نسبت به کلر، امروزه در بسیاری از موارد ازن جایگزین کلر میشود. به طور کلی ازن نسبت به کلر خاصیت اکسید کنندگی قوی تری دارد.

همچنین استفاده از ازن ایمن تر است. گاز اضافی ازن بدون اینکه خطری برای محیط زیست داشته باشد تجزیه شده و تبدیل به اکسیژن میشود و به بیرون تخلیه میگردد. مكانيسم عملكردي ازن در حذف ميكروارگانيسمها، بر فروپاشي و تخريب مستقيم ديواره سلولي باكتريها استوار مي‌باشد. برای انجام عملیات ازن زنی می‌توانید از دستگاه ازن زن یا ازن ژنراتور استفاده کنید. برای این منظور می توانید به بخش محصولات سایت شمیم شریف مراجعه و دستگاه ازن زن را تهیه کنید.

پکیج ضدعفونی مرغداری, پکیج گندزدایی مرغداری, ضدعفونی با ازن, ضدعفونی تخم مرغ با ازن, تصفیه فاضلاب مرغداری

ضرورت تصفیه فاضلاب مرغداری

امروزه مواد آلاینده‌ی بسیاری در صنعت دام و طیور استفاده می‌شود. این آلاینده‌ها ممکن است از طریق مواد گندزدا یا از طریق فضولات حیوانی وارد آب و محیط زیست شوند و آن را آلوده کنند. به همین خاطر توجه به تصفیه فاضلاب مرغداری ضرورت دارد. چون در صورت سرایت فاضلاب به واحدهای پرورش مرغ، ممکن است بیماری‌های طیور بین مرغ‌ها سرایت کند و مرگ آن‌ها را به دنبال داشته باشد.  برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت مرغداری در ادامه معرفی شده است. علاوه بر این اگر کشتارگاه نیز در کنار مرغداری باشد و به صورت یک مجموعه کار کنند، تصفیه فاضلاب کشتارگاه نیز ضرورت می یابد.

مواد شیمیایی و ضرورت حذف آن‌ها از طریق تصفیه فاضلاب مرغداری

در ادامه مطلب به بخشی از مواد شیمیایی که استفاده از آن در صنعت مرغداری متداول است اشاره خواهد شد. استفاده از این مواد معایب و مشکلات خاص خود را دارند. به تفکیک به هر یک از این مواد شیمیایی پرداخته شده است.

نقش فرمالدئید در آلودگی‌های محیطی مرغداری‌ها

بوی تند و زننده، اثر سوزانندگی زیاد بر روی چشم و مخاط، زبر و خشن کردن پوست و حساسیت ایجاد شده در برخی افراد، باعث گردیده تا مصرف آن به تدریج غیر قابل قبول شود. لذا استفاده از آن باید با احتیاط کامل و همراه  با ماسک مناسب صورت گیرد و پس از گاز دادن محل، تخلیه گاز باقیمانده باید به نحوی صورت گیرد که وارد هوای تنفسی افراد نشود. استشمام این ماده منجر به ناراحتی‌های تنفسی میگردد که این نارسایی‌ها در جوجه مرغ‌ها و جوجه بوقلمون‌هایی که در محیطی با میزان بالای فرمالین قرار گرفته‌اند، دیده می‌شود.

تأثیر کلر در آلودگی‌های محیطی مرغداری‌ها

کلریناسیون رایج‌ترین سیستم ضدعفونی در ایران است. هرچند  به نظر میرسد کلرید کردن، بسیاری از میکروارگانیزم ها را از بین میبرد، اما کیست تکیاختگان و تخم انگل‌های کرمی به طور قابل ملاحظه‌ای در برابر کلرید کردن ، مقاوم‌تر از باکتری‌ها هستند و کلر روی ارگانیزم‌های مقاوم‌تر مانند کلیفرم، ویروسها، تخم انگل‌ها و کیست‌های ژیاردیالامبلیا اثری ندارد. کلر همچنین در دوزهای مصرفی بالاتر، سوزش چشم و خشکی پوست ایجاد میکند. بعلاوه وجود برخی ترکیبات سمی جانبی دیگر از جمله تری‌هالومتان‎ها و کلرآمین‌ها باعث مسمومیت می‌شود. وجود کلر در برخی مواقع با ایجاد شوک ناگهانی و خونریزی سریع کبد، مرگ را سبب می‌شوند.

نقش پرمنگنات پتاسیم در آلودگی‌های محیطی مرغداری‌ها

پرمنگنات پتاسیم می‌تواند با آلوده کردن آب آشامیدنی ، مسمومیت‌زا شده و موجب مرگ بدون هر نوع نشانه قبلی شود.

مزایای ازن برای استفاده در تصفیه فاضلاب مرغداری

پکیج ضدعفونی مرغداری, پکیج گندزدایی مرغداری, ضدعفونی با ازن, ضدعفونی تخم مرغ با ازن, تصفیه فاضلاب مرغداری, پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری

یکی از موارد ضروری در خرید پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری، استفاده از ازن است. در مرغداری‌ها به دلیل وجود مقدار زیادی فضولات، احتمال گندیدن و رشد انواع قارچ‌ها، کرم‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها بسیار زیاد است. برای جلوگیری از این موضوع از مواد گندزدا استفاده می‌شود. از میان مواد گندزدا ازن دارای مزایا و برتری‌هایی نسبت به سایر مواد گندزداست که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 1. افزایش راندمان گندزدایی
 2. کوتاه­تر بودن زمان ضدعفونی نسبت به سایر گندزداها
 3. مازاد ازن تزریق شده در آب به دلیل نیمه­‌عمر کوتاه آن به صورت اکسیژن از سطح آزاد می‌گردد و محیط اطراف را بسیار دلپذیر و مطبوع می‌کند.
 4. ترکیبات جانبی کلر مانند : کلرآمین و تری­هالومتان­ها، ضررهای بسیاری برای سلامتی جانداران و محیط زیست ایجاد می­کند. درحالی که ازن تمام ترکیبات اضافی موجود در آب را بدون ایجاد باقی­مانده نامطلوب برطرف می­کند.

کاربردهای ازن در صنعت مرغداری

از پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری می‌توان با اهداف مختلفی استفاده کرد. استفاده از ازن در صنعت مرغداری رو به گسترش است. برای تولید ازن باید از دستگاه ازن ساز استفاده کرد. قیمت ازن ژنراتور با توجه به مزایا و کاربردهای چندجانبه آن به صرفه است. به دلیل مزایایی که در بالا گفته شد، استفاده از ازن روز به روز کاربردهای بیشتری پیدا می‌کند که اهم آن‌ها عبارتند از:

 • ضدعفونی آب مصرفی
 • استفاده از ازن در آب برای واکسیناسیون
 • شستشوی سالن و تجهیزات با آب ازن دار قبل از ضدعفونی با گاز ازن­دار
 • ضدعفونی تخم ­مرغ در اتاق گاز ازن یا آب ازن­دار

پکیج ضدعفونی مرغداری, پکیج گندزدایی مرغداری, ضدعفونی با ازن, ضدعفونی تخم مرغ با ازن,

ضدعفونی کردن آب مصرفی مرغداری

یکی از کاربردهای اصلی ازن ضدعفونی کردن مرغداری و آب مصرفی مرغ‌هاست. استفاده از ازن می‌تواند فواید و نتایج زیر را به دنبال داشته باشد:

 • نابودی میکروارگانیزم­ها
 • عمل سریع و قوی: ازن اکسیدکننده­ای قوی­تر از کلر است و می­تواند هزاران بار سریع­تر با میکروارگانیزم­ها واکنش دهد.
 • بهبود بو و طعم
 • عدم تولید محصولات جانبی: یکی از مهم­ترین مزیات ازن نسبت به کلر این است که محصولات جانبی کلری تولید نمی­کند.
 • ثبات pH: ازن موجب تغییر در pH آب نمی­شود.
 • عدم نیاز به ذخیره­سازی: ازن در محل تولید می­شود.
 • دارای صرفه اقتصادی: استفاده از ازن برای تصفیه آب در مرغداری­ها به صرفه­تر از استفاده از آب شهریست.
 • ضدعفونی سیستم آبرسانی در هنگام وقوع بیماری­های همه گیر قارچی و . . .

با استفاده از تزریق گاز ازن در منبع آب آشامیدنی و زمان ماند ازن میتوان کل سیستم آبرسانی را بدون هیچگونه باقیمانده‌ای و بدون نیاز به شستشوی مجدد ضدعفونی کرد. بدین ترتیب آبی عاری از هرگونه میکروارگانیزم، برای مصارف آبرسانی و آشامیدنی در دسترس خواهد بود.

استفاده از ازن در آب برای واکسیناسیون

یکی دیگر از کاربردهای پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری، بهبود فرایند واکسیناسیون است. مصرف واکسن­ها را غالبا در آب آشامیدنی تجویز می­کنند. ولی باید توجه داشت که هرگونه مواد ضدعفونی­‌کننده در آب، واکسن­های زنده را بی­اثر می­کند. لذا به آبی که دارای بقایای مواد ضدعفونی­‌کننده است نباید واکسن افزوده شود. جایی که نتوان آب بدون مواد ضدعفونی­‌کننده را تهیه کرد با افزودن شیر خشک بدون چربی مواد ضدعفونی‌­کننده موجود در آب را خنثی می­کنند. با ضدعفونی کردن آب با ازن با توجه به نیمه­‌عمر کوتاه ازن پس از 25 دقیقه ، می­توان واکسن­های زنده را به آب افزود. ضمن اینکه در این شرایط ( با افزایش DO آب ) مرغ رغبت بیشتری برای خوردن آب داشته و می­توان از موفقیت واکسیناسیون اطمینان حاصل کرد.

شستشوی سالن و تجهیزات و ضدعفونی کردن تخم مرغ‌ها

یکی دیگر از موارد استفاده پکیج تصفیه فاضلاب مرغداری، شستشو و ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات است. پکیج ضدعفونی کردن مرغداری به شما این امکان را می‌دهد تا پس از شستشوی سالن و تجهیزات، میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها را نابود کنید. استفاده از ازن فرایند گندزدایی را تسریع می‌کند و فواید زیر را به دنبال دارد

 • اثر بر طیف وسیع از باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و… (مانند سالمونلا)
 • قدرت اکسیداسیون بالا (خاصیت ضدعفونی‌کنندگی تا 50 برابر بیشتر از پرمنگنات پتاسیم)
 • نیمه‌­عمر بسیار کوتاه و عدم نیاز به گرم کردن اتاق گاز
 • عدم ایجاد مواد مضر و سرطان­زا
 • عدم هزینه‌بری سالانه
 • اتاقک ضدعفونی بازدیدکنندگان و کارکنان مرغداری، جایگزینی مناسب برای حوضچه­های ضدعفونی
 • ضدعفونی اتاق­های ستر و هچر
 • ضدعفونی آخر دوره­ای سالن و لوازم با گاز ازن در غلظت­های بالا

قابلیت‌های ویژه ازن برای ضدعفونی مرغداری

استفاده از پکیج ضدعفونی مرغداری چند قابلیت ویژه را در اختیار شما قرار می‌دهد. ازن به صورت گاز، قابلیت نفوذ در کلیه منافذ را داشته و هرگونه آلودگی میکروبی و کیست و اسپور میکروارگانیزم ها را از بین میبرد. به علت خاصیت بو زدایی ازن پس از ضدعفونی سالن با گاز ازن ، دیگر بویی بر جای نمی‌ماند. ازن قابلیت نفوذ در بستر را دارد. باقی‌مانده‌ای از خود بر جای نمی‌گذارد. در نتیجه نیازی به شستشوی مجدد هم ندارد.

ازن تزریقی با جریان هوای طبیعی ورودی به محیط وارد شده و با تخریب مولکول‌های آمونیاک حاصل از فضولات طیور در فضای سالن سبب ایجاد فضای سالم و مملو از اکسیژن شده که در نتیجه آن، توان رشد افزایش یافته و بر میانگین سود روزانه افزوده می‌شود. به خاطر همین ویژگی‌های خاص می‌توان از ازن برای ضدعفونی مرغداری استفاده کرد و در بخش‌های مختلف و با کارکردهای متفاوت از آن سود برد. برخی از فواید در ادامه ذکر شده است:

 • سیستم تصفیه و ضدعفونی هوای در حال گردش در سالن‌های مرغداری با گاز ازن
 • حذف بوی آمونیاک و انجام میکروب‌زدایی و غبارگیری
 • ضدعفونی انبار دانه و خوراک مرغ که در این بخش ازن موجب جلوگیری از رشد کپک‌ها، ویروس‌ها وسموم قارچی (از جمله آفلاتوکسین) میشود.
 • ضدعفونی و بسته بندی لاشه مرغ

کاربردهای ازن در بسته بندی و ضدعفونی گوشت مرغ

یکی دیگر از فواید استفاده از پکیج ضدعفونی مرغداری، بهره‌گیری از آن در زمینه‌ی بسته‌بندی است. استفاده از ازن در ضدعفونی و بسته‌بندی و نگه‌داری گوشت مرغ نتایج عملی زیادی به دنبال دارد. در گزارش‌هایی که از مقالات علمی در زمینه تاثیر گاز ازن بر از بین رفتن میکروازگانیزم‌های مختلف آمده، نشان می‌دهند که ازن در از بین بردن میکروارگانیزم‌های مضری همچون Escherichia coli که یکی از میکروارگانیزم‌های مهم در آلودگی‌های گوشتیست، و همچنین انواع باکتری هوازی تاثیر خوبی داشته است. علاوه بر خاصیت ضدعفونی‌کنندگی ازن برای گوشت، حفظ کیفیت و رنگ طبیعی گوشت نیز پارامتر مهمی است که غلظت‌های مناسب ازن برای تامین این پارامتر وجود دارند.

یکی از فوایدی که استفاده از ازن در ضدعفونی مواد غذایی همچون محصولات گوشتی دارد، برجای نگذاشتن محصول جانبی مضر است. زیرا محصول نهایی تجزیه ازن، اکسیژن می‌باشد.

نکته مثبت دیگر ازن در این زمینه، افزایش زمان مجاز نگهداری گوشت مرغ است.

مزایای استفاده از ازن برای تصفیه فاضلاب مرغداری

از ازن برای ضدعفونی محیط، تجهیزات و تخم‌مرغ‌ها استفاده می‌شود. کلر معمولاً هم گران در می اید و هم ممکن است بر روی سلامت طیور تأثیر بگذارد. به همین خاطر دستگاه کلرزن در مرغداری ها کمتر کاربرد دارد. علاوه بر این استفاده از ازن آلودگی‌های فاضلاب مرغداری را هم کاهش می‌دهد. به همین دلیل تصفیه فاضلاب مرغداری می‌تواند با سرعت بیشتری انجام شود و هزینه‌های جانبی آن نیز کاهش یابد.

فواید استفاده از ازن در راندمان تولید و ماندگاری گوشت مرغ

کاربرد ازن در شستشو و بسته‌بندی مرغ‌ها با ازن نتایج عملی زیر را داشته است:

 • کاهش درصد میکروب­ها به میزان حدود90%
 • افزایش زمان نگه­داری مرغ­ها را تا2.4 روز

تاثیرات ازن در راندمان مرغداری:

 • زیاد شدن وزن مرغ­ها به میزان 2.5%
 • افزایش میزان زنده ماندن مرغ­ها به مقدار97%
 • بالا رفتن ضریب تبدیل غذایی

خرید پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری

با سفارش و خرید پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری شما می‌توانید از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوید. یکی از ویژگی‌های بارز پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری استفاده از ازن و دستگاه ازن زن برای ضدعفونی و تصفیه فاضلاب است. با این پکیج ضمن ضدعفونی کردن و گندزدایی و بوزدایی کارخانه، می‌توان انتظار داشت که میزان تولید گوشت افزایش و بیماری‌های طیور کاهش یابد. برای سفارش پکیج ضدعفونی مرغداری می‌توانید از راه‌های زیر با شرکت شمیم شریف در تماس باشید.

قیمت فروش خرید پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری

برای اطلاع از قیمت فروش خرید پکیج ضدعفونی و تصفیه فاضلاب مرغداری می‌توانید از راه‌های زیر با ما در تماس باشید. لطفا توجه داشته باشید که قیمت‌های استعلام شده برای بازه‌ی زمانی محدودی اعتبار دارند. با توجه به نوسانات بازار لازم است به هنگام خرید پکیج ضدعفونی مرغداری مجدداً استعلام قیمت نمایید.

 • نشانی: تهران، بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۳۳۴
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۰۱۱
 • ۰۲۱-۵۷۴۱۶۰۳۲-۳

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت توسعه فناوری شمیم شریف محفوظ است.