پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شمیم شریف

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی امروزه به یکی از گزینه‌های جذاب و محبوب برای تصفیه انواع پساب تبدیل شده است. تنوع شیوه های تصفیه فاضلاب بسیار گسترده تر از گذشته شده است. با این حال کمبود جا یا هزینه های بالا باعث می شود تا آن طور که باید و شاید از سیستم های تصفیه استفاده نشود. یکی از تجربه های موفق در صنعت تصفیه استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب است. این پکیج ها انواع مختلفی دارند که پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی یکی از محبوب ترین هاست.

راندمان پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن بسیار بالاست و نسبت به انواع فلزی در برابر خوردگی ها نیز بسیار مقاوم است. به همین دلیل طول عمر این پکیج ها بالا و هزینه خرید آن نیز پایینتر است. حتی هزینه ساخت پکیج فاضلاب پلی اتیلنی نسبت به انواع بتنی نیز به صرفه تر است. شما می توانید با هزینه های پایین تر پکیج های حجم پایین را نیز سفارش دهید.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن یک سیستم یا بسته تصفیه فاضلاب است که همه تجهیزات مورد استفاده جهت تصفیه فاضلاب ها و پساب ها درون محفظه ای پلی اتیلنی چیده شده است. این پکیج ها بر اساس نوع نیاز و ابعاد مورد نظر در کارخانه مونتاژ می شوند و سپس مستقیماً به مکان مورد نظر منتقل می شوند. به همین خاطر سرعت اجرا و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن بسیار بالاست و پس از نصب، خیلی سریع و ساده قابل استفاده است. این پکیج ها دوام و ماندگاری بالایی دارند و به همین خاطر هزینه های مربوط به نگهداری آن نیز بسیار پایین است.

این پکیج ها به صورت اختصاصی در شرکت شمیم شریف تولید می شوند. شمیم شریف به عنوان یکی از شرکت های موفق و دانش بنیان صنعت فاضلاب توانسته با تجربه و تخصص خود، محصولاتی با دوام و کارآمد را به بازار عرضه کند. در ادامه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن و مشخصات عمومی آن معرفی شده است.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شمیم شریف

در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت شمیم شریف ترکیبی از چند روش تصفیه گنجانده شده است. اکثر پکیج‌های تصفیه برای ایجاد عملکرد بهتر در تصفیه از دو یا چند روش تصفیه استفاده می‌کنند. در این پکیج دو روش عمده تصفیه گنجانده شده است که این روش‌ها و مراحل عبارتند از:

 • هوادهی با کمک لجن فعال
 • تصفیه بیولوژیکی بی هوازی

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن, پکیج تصفیه فاضلاب

تصفیه هوادهی با کمک لجن فعال

در روش هوادهی با لجن فعال از باکتری‌های هوازی و قابلیت‌های آن‌ها برای تصفیه و گندزدایی استفاده می‌شود. باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های موجود در آن با کمک تجزیه‌ی هوازی، مواد آلوده کننده‌ی آب را تجزیه می‌کنند. وجود لجن فعال کمک می‌کند تا این میکروارگانیسم‌ها با سرعت بیشتری در مخزن رشد و نمو کنند. بدین ترتیب سرعت تجزیه و تصفیه‌ی پساب‌ها افزایش می‌یابد و کیفیت پساب خروجی بهتر می‌شود. لجن فعال یک ماده‌ی ارزشمند در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی است لذا باید تا حد امکان از آن محافظت کرد و از ورود مواد شیمیایی به این بخش جلوگیری کرد. ورود مواد شیمیایی باعث از بین رفتن میکروارگانیسم‌ها می‌شود و لذا کل فرایند تصفیه فاضلاب با مشکل مواجه خواهد شد.

تصفیه بیولوژیکی بی هوازی

تصفیه بیولوژیکی بی هوازی یکی از روش‌های رایج برای تصفیه انواع فاضلاب هاست. در این فرایند نیز وظیفه‌ی اصلی تصفیه بر عهده‌ی میکروارگانیسم‌هایی است که بدون نیاز به هوا و اکسیژن، فرایند تجزیه را انجام می‌دهند. این میکروارگانیسم‌ها در شرایط بی‌هوازی می‌توانند به خوبی عمل کنند و اگر در معرض اکسیژن قرار گیرند، رشد آن‌ها متوقف شده و می‌میرند. لذا باید توجه کرد که در این مرحله، هوادهی انجام نشود. استفاده از دستگاه‌های هوادهی در مرحله‌ی قبلی می‌تواند سرعت رشد و تصفیه را بالا ببرد. اما در این مرحله، نتیجه‌ی عکس حاصل می‌شود. به همین خاطر بایستی هر یک از این مراحل در محفظه‌ای جدا ولی پی در پی هم به کار بروند.

واحدهای به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی

روش‌های هوازی و بی‌هوازی که در بالا به اختصار توضیح داده شد، روش‌های عمده‌ی به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی هستند. برای محقق شدن این روش‌ها لازم است واحدهایی در پکیج در نظر گرفته شود. این واحدها عبارتند از:

 • متعادل کننده
 • آنوکسیک
 • هوادهی
 • ته‌نشینی
 • ضدعفونی یا کلرزنی – استفاده از دستگاه کلر زن
 • نگهداری و ذخیره‌ی لجن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن, قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

واحد متعادل کننده در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

پیش از آغاز فرایندهای تصفیه شیمیایی یا بیولوژیکی، ابتدا تصفیه فیزیکی انجام می‌گیرد. عمده‌ی فعالیت‌های مربوط به تصفیه فیزیکی در مراحل ابتدایی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی قرار دارد. اولین واحد مهم در این پکیج، واحد متعادل کننده است. در واحد متعادل‌کننده، پساب‌ها جمع می‌شوند و از طریق پمپاژ در پکیج جریان می‌یابند. در این واحد یک آشغاگیر قرار داده شده تا زباله‌ها و اجزای بزرگ پساب را فیلتر کند. وجود این زباله‌های درشت دانه باعث می‌شود مراحل بعدی به خوبی انجام نشود. لذابا تصفیه فیزیکی (آشغالگیری) سرعت و کیفیت تصفیه در مراحل بعدی بهتر می‌شود. واحد متعادل کننده فضای کافی در اختیار مراحل بعدی قرار می‌دهد و کمک می‌کند تا تصفیه بیولوژیک به شکل موثرتری عمل کنند.

متعادل سازی، متعادلسازی، پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

در مرحله‌ی تصفیه بیولوژیک، تصفیه‌ی پساب توسط میکروارگانیسم‌ها انجام می‌شود. برای آنکه میکروارگانیسم‌ها بتوانند حداکثر کارآیی را داشته باشند، تا حد امکان باید ذرات ریز باشند. بزرگ بودن ذرات موجب می‌شود تا عملاً دسترسی میکروارگانیسم‌ها به لایه‌های داخلی ذرات ممکن نباشد. پس عملاً تصفیه بیولوژیک نمی‌تواند کمکی به تجزیه‌ی ذرات درشت نماید. به همین دلیل این ذرات به صورت فیزیکی و توسط آشغالگیرها از پساب حذف می‌شوند. بعد از این واحد، پساب وارد واحد آنوکسیک می‌شود.

واحد آنوکسیک

در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی واحدی وجود دارد به نام آنوکسیک. در این واحد عملیات‌های مختلفی انجام می‌شود تا زمینه برای شیوه‌های مختلف تصفیه و بهبود شرایط تصفیه فراهم شود. به هنگام تصفیه‌ی انواع فاضلاب‌ها یکی از محصولات عمده آن‌ها نیترات است. وجود مقادیر زیاد نیترات، خاک‌ها و آب‌های زیرزمینی را دچار مشکل می‌کند و باعث می‌شود تا آب آشامیدنی دچار مشکل شود. لذا در فرایند تصفیه فاصلاب باید این ماده را حذف کرد.

واحد آنوکسیک

پس از حذف نیترات، نوبت به کاهش اکسیژن پساب می‌رسد. معمولاً مقدار اکسیژن موجود در پساب به دلیل واکنش‌های تجزیه و افزایش می‌یابد و همچنین خود آب نیز مقدار قابل توجهی اکسیژن را به صورت محلول در خود نگه می‌دارد. این میزان اکسیژن باید کاهش یابد تا امکان تصفیه بیولوژیکی بی‌هوازی فراهم شود. همه‌ی این فرایندها در واحد آنوکسیک انجام می‌شود تا مراحل بعدی تصفیه به خوبی انجام گیرد.

واحد هوادهی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

پس از تجزیه‌ی بی هوازی ذرات، نوبت به هوادهی می‌رسد. هوادهی یعنی افزودن هوا و خصوصاً اکسیژن به فاضلاب. با ورود هوا به فاضلاب، باکتری‌های هوازی می‌توانند با آنزیم‌های خود عملیات تخریب اجسام موجود در پساب را شروع کنند. با افزایش میزان اکسیژن و هوادهی، میکروارگانیسم‌ها با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و عملیات تصفیه با سرعت و کیفیت بیشتری انجام می‌شود. نتیجه‌ی رشد میکروارگانیسم‌ها افزایش حجم لجن فعال است.لجن فعال در واقع توده‌ای غنی شده و مملو از میکروارگانیسم‌ها است که نقش مهم و قابل توجهی در بهبود عملکرد پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی دارد. باید توجه داشته باشید که به هنگام سرویس دهی و تعمیرات پکیج، نباید لجن فعال را به طور کامل تخلیه کرد. تا حد امکان باید از آن صیانت کرد تا لطمه‌ای به عملکرد پکیج تصفیه وارد نشود.

واحد ته نشینی

در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی پیش از مرحله‌ی ته‌نشینی باید لجن‌های تولید به واحد هوادهی بازگشت داده شوند. با این کار هم عملکرد واحد هوادهی بهتر می‌شود و هم واحد ته‌نشینی. مبنای کار واحد ته‌نشینی رسوب‌گذاری و حذف ذرات معلق آب و فاضلاب است. پساب وارد شده به واحد ته نشینی (واحد رسوب‌گذاری) پس از عبور از میان لایه‌های رسوب‌گذاری به صورتی شفاف‌تر و تمیزتر از سمت دیگر آن خارج می‌شود و آماده‌ی ضدعفونی و کلرزنی می‌شود. واحد ته نشینی در واقع عملاً آخرین واحد برای جدا کردن ذرات از پساب است. مبنای کار واحد ته نشینی، ایجاد یک فضای آرام و بدون حرکت است تا ذرات معلق در پساب، به آرامی شروع به نشست و رسوب کنند. با این کار، آخرین ذرات نیز از پساب گرفته میشوند و پساب خروجی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی آماده، ضدعفونی می‌شود.

واحد ضدعفونی یا کلرزنی

همان طور که اشاره شد بخش عمده‌ای از فرایند تصفیه توسط میکروارگانیسم‌ها انجام می‌شود. لذا آب خروجی از واد ته نشینی همچنان پر از میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌هاست که ممکن است موجب بروز بیماری‌های مختلف شود. به همین خاطر پس از ته نشینی بایستی عملیات ضدعفونی انجام شود. برای ضد عفونی از کلر یا ازن استفاده می‌کنند. استفاده از ازن ژنراتور نسبت به دستگاه کلرزن این مزیت را دارد که ازن یک مولکول ناپایدار است که پس از ضدعفونی به سرعت در محیط حذف می‌شود و باعث از بین بردن بوهای بد نیز می‌شود.

استفاده از ازن، باعث می‌شود تا سرعت از بین بردن میکروارگانیسم‌ها بسیار بیشتر شود و حتی بوی بد نیز دفع شود. اما استفاده از کلر معمولاً سرعت پایین‌تری دارد و خود کلر نیز در محیط تولید بو می‌کند. هزینه‌ی اولیه راه‌اندازی ازن ژنراتور پر هزینه‌تر است اما در ادامه نیاز به تهیه‌ی مواد اولیه ندارد. چون خود دستگاه، گاز ازن تولید می‌کند. لذا استفاده از ازن ژنراتور در بلندمدت، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و کیفیت ضدعفونی و بوزدایی را نیز بیشتر می‌کند. گاهی اوقات نیز به جای ازن و کلر از اشعه‌ی فرابنفش استفاده می‌شود.

کاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی

آب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن، کیفیت مطلوبی دارد و می‌توان آن را به طرق مختلف به طبیعت بازگرداند یا استفاده نمود. کیفیت آب خروجی این پکیج‌ها مورد تأیید سازمان محیط زیست است و می‌توان آن را به صورت های زیر دفع کرد:

 • تخلیه کردن به آب‌های سطحی
 • هدایت آب به سمت چاه جذبی
 • استفاده برای کشاورزی و آبیاری

همان طور که گفته شد، این پکیج‌ها نسبت به سیستم‌های تصفیه‌ی قدیمی، جای کمتری می‌گیرند و حتی می‌توان آن‌ها را زیر خاک دفن کرد. این موضوع خصوصاً در شهرهای امروز که قیمت زمین‌ها به شدت افزایش پیدا کرده، اهمیت بیشتری می‌یابد. همین مزیت موجب شده تا در بسیاری از مجتمع‌های مسکونی و ادارات، این پکیج‌ها، جایگزین سیستم‌های قدیمی شوند. لذا این پکیج‌ها جای کمی اشغال می‌کنند و می‌توان از آن‌ها برای موارد مختلف استفاده کرد.

 • برای تصفیه‌ی فاضلاب‌های بهداشتی مثل ادارات
 • مجتمع‌های مسکونی
 • ویالاها
 • مراکز تفریحی
 • رستوران
 • هتل
 • مدرسه‌ها
 • دانشگاه‌های کوچک
 • تصفیه فاضلاب‌ صنعتی: مثل صنایع‌داروسازی، غذاسازی، شیمیایی و …

یکی از مزایای پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی این است که کیفیت خروجی این پکیج‌ها، بسیار مناسب است و از آن می‌توان برای آبیاری باغچه‌ها نیز استفاده کرد. این موضوع خصوصاً برای کشور ما که با دوران خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند حائز اهمیت بیشتری است. چرا که که با وجود کاهش منابع آب زیرزمینی و وجود بحران آب، همچنان اکثر باغچه‌های شهری و آپارتمانی از طریق آب آشامیدنی لوله کشی تأمین می‌شود. در حالی که می‌توان به جای این آب از آب تصفیه‌ شده‌ی فاضلاب‌ها بهره برد. لذا بهره‌گیری از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن ضمن کاهش خطرات زیست محیطی، می‌تواند به کاهش بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی و بهبود وضعیت بحران آب کمک کند.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن شمیم شریف

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن به عوامل متعددی بستگی دارد. حجم آب تولید شده توسط واحد صنعتی یا بهداشتی، کیفیت و نوع پساب‌های مورد انتظار در خروجی در پکیج و مواردی از این دست بر قیمت تمام شده‌ی پکیج‌ها تأثیرگذار هستند. علاوه بر این جنس مواد اولیه، طراحی و تعیین واحدهای مورد نیاز در هر پکیج، نیز مستقیماً بر قیمت پکیج تأثیرگذار است. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره‌های دقیق‌تر می‌توانید با واحد فروش شرکت شمیم شریف تماس بگیرید

راه‌های تماس با واحد فروش شمیم شریف

همکاران ما در بخش فنی شرکت شمیم شریف آمادگی کامل دارند تا در خصوص خرید انواع پکیج‌های تصفیه فاضلاب به شما مشاوره دهند. توصیه می‌کنیم با دریافت مشاوره از ایشان، ابهامات و سوالات احتمالی خود را مطرح کنید. و سپس با خیالی آسوده اقدام به خرید این پکیج یا محصولات جایگزین احتمالی نمایید. برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها و مشاوره و دریافت آخرین اطلاعات درباره‌ی پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید.

 • نشانی: تهران، بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۳۳۴
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۰۱۱
 • ۰۲۱-۵۷۴۱۶۰۳۲-۳

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت توسعه فناوری شمیم شریف محفوظ است.