پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شمیم شریف

امروزه تنوع شیوه های تصفیه فاضلاب بسیار گسترده تر از گذشته شده است. با این حال کمبود جا یا هزینه های بالا باعث می شود تا آن طور که باید و شاید از سیستم های تصفیه استفاده نشود. یکی از تجربه های موفق در صنعت تصفیه استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب است. این پکیج ها انواع مختلفی دارند که پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی یکی از محبوب ترین هاست.

راندمان پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن بسیار بالاست و نسبت به انواع فلزی در برابر خوردگی ها نیز بسیار مقاوم است. به همین دلیل طول عمر این پکیج ها بالا و هزینه خرید آن نیز پایینتر است. حتی هزینه ساخت پکیج فاضلاب پلی اتیلنی نسبت به انواع بتنی نیز به صرفه تر است. شما می توانید با هزینه های پایین تر پکیج های حجم پایین را نیز سفارش دهید.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن یک سیستم یا بسته تصفیه فاضلاب است که همه تجهیزات مورد استفاده جهت تصفیه فاضلاب ها و پساب ها درون محفظه ای پلی اتیلنی چیده شده است. این پکیج ها بر اساس نوع نیاز و ابعاد مورد نظر در کارخانه مونتاژ می شوند و سپس مستقیماً به مکان مورد نظر منتقل می شوند. به همین خاطر سرعت اجرا و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن بسیار بالاست و پس از نصب، خیلی سریع و ساده قابل استفاده است. این پکیج ها دوام و ماندگاری بالایی دارند و به همین خاطر هزینه های مربوط به نگهداری آن نیز بسیار پایین است.

این پکیج ها به صورت اختصاصی در شرکت شمیم شریف تولید می شوند. شمیم شریف به عنوان یکی از شرکت های موفق و دانش بنیان صنعت فاضلاب توانسته با تجربه و تخصص خود، محصولاتی با دوام و کارآمد را به بازار عرضه کند. در ادامه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن و مشخصات عمومی آن معرفی شده است.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی شمیم شریف

در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن شرکت شمیم شریف ترکیبی از چند روش تصفیه گنجانده شده است. اکثر پکیج‌های تصفیه برای ایجاد عملکرد بهتر در تصفیه از دو یا چند روش تصفیه استفاده می‌کنند. در این پکیج دو روش عمده تصفیه گنجانده شده است که این روش‌ها و مراحل عبارتند از:

 • هوادهی با کمک لجن فعال
 • تصفیه بیولوژیکی بی هوازی

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن, پکیج تصفیه فاضلاب

تصفیه هوادهی با کمک لجن فعال

در روش هوادهی با لجن فعال از باکتری‌های هوازی و قابلیت‌های آن‌ها برای تصفیه و گندزدایی استفاده می‌شود. باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های موجود در آن با کمک تجزیه‌ی هوازی، مواد آلوده کننده‌ی آب را تجزیه می‌کنند. وجود لجن فعال کمک می‌کند تا این میکروارگانیسم‌ها با سرعت بیشتری در مخزن رشد و نمو کنند. بدین ترتیب سرعت تجزیه و تصفیه‌ی پساب‌ها افزایش می‌یابد و کیفیت پساب خروجی بهتر می‌شود.

تصفیه بیولوژیکی بی هوازی

تصفیه بیولوژیکی بی هوازی یکی از روش‌های رایج برای تصفیه انواع فاضلاب هاست. در این فرایند نیز وظیفه‌ی اصلی تصفیه بر عهده‌ی میکروارگانیسم‌هایی است که بدون نیاز به هوا و اکسیژن، فرایند تجزیه را انجام می‌دهند. این میکروارگانیسم‌ها در شرایط بی‌هوازی می‌توانند به خوبی عمل کنند و اگر در معرض اکسیژن قرار گیرند، رشد آن‌ها متوقف شده و می‌میرند. لذا باید توجه کرد که در این مرحله، هوادهی انجام نشود. استفاده از دستگاه‌های هوادهی در مرحله‌ی قبلی می‌تواند سرعت رشد و تصفیه را بالا ببرد. اما در این مرحله، نتیجه‌ی عکس حاصل می‌شود. به همین خاطر بایستی هر یک از این مراحل در محفظه‌ای جدا ولی پی در پی هم به کار بروند.

واحدهای به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی

روش‌های هوازی و بی‌هوازی که در بالا به اختصار توضیح داده شد، روش‌های عمده‌ی به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی هستند. برای محقق شدن این روش‌ها لازم است واحدهایی در پکیج در نظر گرفته شود. این واحدها عبارتند از:

 • متعادل کننده
 • آنوکسیک
 • هوادهی
 • ته‌نشینی
 • ضدعفونی یا کلرزنی – استفاده از دستگاه کلر زن
 • نگهداری و ذخیره‌ی لجن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن, قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

واحد متعادل کننده

در واحد متعادل‌کننده پساب‌ها جمع می‌شوند و از طریق پمپاژ در پکیج جریان می‌یابند. در این واحد یک آشغاگیر قرار داده شده تا زباله‌ها و اجزای بزرگ پساب را فیلتر کند. وجود این زباله‌های درشت دانه باعث می‌شود مراحل بعدی به خوبی انجام نشود. لذابا تصفیه فیزیکی (آشغالگیری) سرعت و کیفیت تصفیه در مراحل بعدی بهتر می‌شود. واحد متعادل کننده فضای کافی در اختیار مراحل بعدی قرار می‌دهد و کمک می‌کند تا تصفیه بیولوژیک به شکل موثرتری عمل کنند. بعد از این واحد، پساب وارد واحد آنوکسیک می‌شود.

واحد آنوکسیک

یکی از محصولات عمده واحدهای تصفیه، نیترات است. نیترات تولید شده باید از بین برده شود. پس از حذف نیترات، اکسیژن پساب باید کاهش یابد تا امکان تصفیه بیولوژیکی بی‌هوازی فراهم شود. واحد آنوکسیک این وظایف را بر عهده دارد.

واحد هوادهی

هوادهی یعنی افزودن هوا و خصوصاً اکسیژن به فاضلاب. با ورود هوا به فاضلاب، باکتری‌های هوازی می‌توانند با آنزیم‌های خود عملیات تخریب اجسام موجود در پساب را شروع کنند. با افزایش میران اکسیژن و هوادهی، میکروارگانیسم‌ها با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و عملیات تصفیه با سرعت و کیفیت بیشتری انجام می‌شود. نتیجه‌ی رشد میکروارگانیسم‌ها افزایش حجم لجن فعال است.

واحد ته نشینی

پیش از مرحله‌ی ته‌نشینی باید لجن‌های تولید به واحد هوادهی بازگشت داده شوند. با این کار هم عملکرد واحد هوادهی بهتر می‌شود و هم واحد ته‌نشینی. مبنای کار واحد ته‌نشینی رسوب‌گذاری و حذف ذرات معلق آب و فاضلاب است. پساب وارد شده به واحد ته نشینی (واحد رسوب‌گذاری) پس از عبور از میان لایه‌های رسوب‌گذاری به صورتی شفاف‌تر و تمیزتر از سمت دیگر آن خارج می‌شود و آماده‌ی ضدعفونی و کلرزنی می‌شود.

واحد ضدعفونی یا کلرزنی

همان طور که اشاره شد بخش عمده‌ای از فرایند تصفیه توسط میکروارگانیسم‌ها انجام می‌شود. لذا آب خروجی از واد ته نشینی همچنان پر از میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌هاست که ممکن است موجب بروز بیماری‌های مختلف شود. به همین خاطر پس از ته نشینی بایستی عملیات ضدعفونی انجام شود. برای ضد عفونی از کلر یا ازن استفاده می‌کنند. استفاده از ازن ژنراتور نسبت به دستگاه کلرزن این مزیت را دارد که ازن یک مولکول ناپایدار است که پس از ضدعفونی به سرعت در محیط حذف می‌شود و باعث از بین بردن بوهای بد نیز می‌شود. گاهی اوقات نیز به جای ازن و کلر از اشعه‌ی فرابنفش استفاده می‌شود.

کاربرد های پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلنی

آب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن، کیفیت مطلوبی دارد و می‌توان آن را به طرق مختلف به طبیعت بازگرداند یا استفاده نمود. کیفیت آب خروجی این پکیج‌ها مورد تأیید سازمان محیط زیست است و می‌توان آن را به صورت های زیر دفع کرد:

 • تخلیه کردن به آب‌های سطحی
 • هدایت آب به سمت چاه جذبی
 • استفاده برای کشاورزی و آبیاری

همان طور که گفته شد، این پکیج‌ها نسبت به سیستم‌های تصفیه‌ی قدیمی، جای کمتری می‌گیرند و حتی می‌توان آن‌ها را زیر خاک دفن کرد. لذا این پکیج‌ها جای کمی اشغال می‌کنند و می‌توان از آن‌ها برای موارد مختلف استفاده کرد.

 • برای تصفیه‌ی فاضلاب‌های بهداشتی مثل ادارات، مجتمع‌های مسکونی، ویالاها و مراکز تفریحی، رستوران و هتل و مدرسه‌ها و دانشگاه‌های کوچک
 • تصفیه فاضلاب‌ صنعتی: مثل صنایع‌داروسازی، غذاسازی، شیمیایی و …

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن شمیم شریف

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن به عوامل متعددی بستگی دارد. حجم آب تولیدی توسط واحد صنعتی یا بهداشتی، کیفیت و نوع پساب‌ها و مواردی از این دست بر قیمت تمام شده‌ی پکیج‌ها تأثیرگذار هستند. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره‌های دقیق‌تر می‌توانید با واحد فروش شرکت شمیم شریف تماس بگیرید

راه‌های تماس با واحد فروش شمیم شریف

برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها و مشاوره و دریافت آخرین اطلاعات درباره‌ی پکیج تصفیه فاضلاب پلی ایتیلن می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید.

 • تهران، خيابان نياوران، سه راه ياسر، نبش امير سليمانی، ساختمان نياوران، پلاک ۱، واحد ۳۰۰۲

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، خيابان نياوران، سه راه ياسر، نبش امير سليمانی، ساختمان نياوران، پلاک 1، واحد 3002
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شمیم شریف محفوظ است.