تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک و صنایع وابسته

پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک یکی از دغدغه‌های صنعت ساختمان و صنایع مربوط به این حوزه است. شرکت شمیم یکی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تصفیه فاضلاب است که در حوزه‌ی تصفیه انواع فاضلاب‌های صنعتی فعالیت دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک آشنا کنیم. تا اولاً انواع فاضلاب کارخانجات تولید سرامیک و کاشی را بشناسید . سپس با دیدی بازتر نسبت به تهیه پکیج‌های تصفیه فاضلاب این کارخانجات اقدام نمایید. پس با ما همراه باشید.

اصطلاح سرامیک از معنای یونانی “KERAMOS” مشتق شده است. این واژه مواد صنعتی سفالی را توصیف می کند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که پردازش خاک رس  19000 سال قبل از میلاد قدمت دارد . قدیمی‌ترین یافته‌های سفال در جنوب ژاپن بین تاریخ 8000 سال قبل از میلاد و 9000 سال قبل از میلاد بوده است.

آشنایی با ویژگی‌های سرامیک و کاشی

به طورکلی واژه “سرامیک یا محصولات سرامیکی برای مواد معدنی یا مواد آلی ( ترکیبات غیرفلزی) که به شکل دائمی ساخته شده اند به کاربرده می شود. علاوه بر این مواد سرامیکی امروزه عبارت اند از بسیاری از محصولات با یا بدون بخش کوچکی از خاک رس. سرامیک می‌تواند لعابی و یا تزئینی، متخلخل و یا منجمد باشد. مواد معدنی تشکیل دهنده سرامیک متشکل از بدنه سرامیک که درجه حرارت موجب تحول در آن شده و معمولاً به مخلوطی از مواد معدنی جدید و فاز شیشه ای تبدیل می‌شوند. برخی از ویژگی‌های بارز سرامیک و کاشی عبارت است از:

 • استحکام بالا
 • مقاومت در برابر سایش
 • عمر طولانی
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و غیر سمی
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش
 • دارای مقاومت الکتریکی بالا
 • گاهی اوقات نیز متخلخل

مراحل اصلی در تولید محصولات سرامیکی تا حد زیادی مستقل از مواد استفاده شده و محصول نهایی است. در ادامه قصد داریم شما را با مواد اصلی تشکیل‌دهنده و فرایند و مراحل تولید سرامیک و کاشی آشنا کنیم. آشنایی با این موارد باعث می‌شود به شناخت مناسبی از پساب و فاضلاب کارخانجات تولید سرامیک و کاشی برسید و به هنگام خرید پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک آگانه‌تر و هوشمندانه‌تر انتخاب کنید.

 

بخش های تشکیل دهنده‌ی سرامیک و کاشی

روش اساسی و مراحل فرآیند تولید در ساخت محصولات مختلف سرامیک متفاوت است. به علاوه واقعیت این است که برای تولید کاشی‌های دیوار و کف، انباری وزینتی (سرامیک خانگی)، لوله کشی و همچنین سرامیک‌های فنی، اغلب از یک فرایند چندمرحله ای استفاده می شود.

کاشی کف

محصولات آجری که به عنوان مصالح در شاخه های متعددی از ساخت وساز تولید و استفاده می شوند (اغلب آجر و کاشی) به روش شکل دادن با توجه به شکل کاربرد موردنظر شامل موارد زیر می باشند:

 • آجر ساختمانی (به عنوان مثال بلوک های خاک رس،آجر ، آجر مهندسی) آجر کلینکر و آجر سبک وزن
 • کاشی سقف به عنوان مثال کاشی اکسترود شده،کاشی فشرده
 • آجر سنگ فرش
 • آجر دودکش ( لوله های دودکش)

انواع فرآورده های نسوز

فرآورده های نسوز قادر به تحمل درجه حرارت بالا 1500 درجه سانتی گراد هستند. که در طیف گسترده ای از اشکال و فرم ها در بسیاری از کاربردهای صنعتی شامل فولاد، آهن، سیمان، آهک، شیشه، سرامیک، آلومینیوم، مس و صنایع پتروشیمی ، در کوره های زباله سوز ،نیروگاه های برق و سامانه های گرمایشی خانه ازجمله بلوک بخاری استفاده می شوند.

کاشی های دیوار و کف

کاشی و سرامیک نازک ساخته شده از خاک رس و یا دیگر مواد معدنی است که به طورکلی به عنوان پوششی برای کف و دیوارها استفاده می شود. کاشی و سرامیک معمولاً توسط اکستروژن و یا با فشار در دمای اتاق شکل گرفته ، سپس خشک و پس ازآن برای ایجاد خواص موردنیاز تحت حرارت قرار می گیرد.

یک طبقه بندی کلی کاشی و سرامیک در اروپا و استاندارد بین المللی به تصویب رسید و با توجه به EN 14411، کاشی و سرامیک به نه گروه، با توجه به روش ساخت (روش شکل دادن) و جذب آب آن ها تقسیم شده است. جذب آب با تخلخل مواد مرتبط است: جذب آب بالا به معنی تخلخل بالا است، درحالی که جذب کم آب با فشرده بودن و ساختار انجمادی در ارتباط است.

مصرف آب

یکی از موادی که در تولید و همچنین تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک نقش کلیدی دارد آب است. آب تقریبا در تمام فرآیندهای سرامیک استفاده می‌شود. آب باکیفیت خوب برای آماده سازی خاک رس، لعاب و عملیات شستشو ضروری است. آب برای مقاصد مختلفی استفاده‌ می‌شود از جمله:

 • به عنوان ماده خام برای بدنه سازی
 • آماده سازی لعاب
 • به عنوان مایع شستشو
 • خنک کننده

آب باکیفیت خوب برای لعاب، شستشو و خنک کنندگی موردنیاز است. آب باکیفیت پایین مانند فاضلاب تصفیه نشده حاصل از عملیات شستشو در بخش لعاب، می تواند برای بدنه سازی مناسب باشد.

فاضلاب صنایع کاشی و سرامیک در زمان ساخت کاشی دیوار و کف و در طول فرآیند تمیز کردن، آماده سازی مواد خام و واحد لعاب تولید می‌شود. و همچنین از روند آبگیری با فیلتر پرس و فیلترهای چرخش به دست می آید. آب لعاب در سامانه‌های بسته جمع آوری می شود. و اغلب دوباره مورد استفاده قرارگرفته و به تغذیه چرخه تولید سرامیک بازمی‌گردد. لذا تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک نه تنها به محیط زیست کمک می‌کند بلکه می‌تواند به چرخه تولید کارخانه سرامیک سازی بازگردد و در مصرف آب صرفه‌جویی کند.

انتشار آب و نقش آن در تولید و تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

آب یک ماده خام بسیار مهم در صنایع تولید سرامیک است. اما مقدار استفاده از آن تا حد زیادی بین بخش‌ها و فرآیندهای مختلف متفاوت است. آبی که به طور مستقیم به مخلوط اضافه شده و بدنه سرامیک را تشکیل می‌دهد  فاضلاب و پساب تولید نمی‌کند. و با هوا خشک می شود. به طور عمده فاضلاب تولیدشده شامل مواد رس خروجی از بدنه سازی است که به صورت سوسپانسیون در جریان آب در طول فرآیند و همچنین تمیز کردن تجهیزات تولیدشده است. این آب همچنین شامل آب مصرفی در عملیات اسکرابر مرطوب جهت خارج کردن گازهای گلخانه‌ای است.

بخشی نیز شامل آب خنک کننده‌ای است که برای سیستم کوره بکار رفته و به مدار خنک کننده بازمی گردد. فاضلاب کاشی و سرامیک بیشتر دارای کدورت بالا است که این مسئله به دلیل وجود ذرات بسیار ریز معلق کانی های رسی و رنگ لعاب است. لذا یکی از آپشن‌های پیشنهادی در پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک از بین بردن کدورت آب و ذرات معلق آن است.

ازنقطه نظر شیمیایی مشخصات مواد موجود در فاضلاب صنایع کاشی و سرامیک به قرار زیر است:

 • مواد جامد معلق مثل خاک رس و سیلیکات نامحلول
 • یون‌های حل شده
 • فلزات سنگین محلول مثل سرب و روی
 • بور: به مقدار کم از لعاب سازی
 • مواد آلی ناشی از وسایل چاپ و چسب مورداستفاده در عملیات لعاب

مصرف آب و تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

همان طور که گفته شد آب در تولید و همچنین تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک نقشی محوری دارد. از آب در بخش‌های مختلف کارخانه کاشی و سرامیک استفاده می‌شود. در تولید خمیر، تولید لعاب گرفته تا خنک کردن و شستشو. لذا این امکان وجود دارد که در بخش‌های مختلف، آب دچار آلودگی شود. لذا بایستی پساب تولید شده را تصفیه کرد تا مشکلی از نظر زیست محیطی به وجود نیاید. برخی از نقش‌های کلیدی آب در فرایند تولید کاشی و سرامیک عبارتند از:

 • آب به عنوان ماده خام
 • آب به عنوان خنک کننده
 • آب به عنوان عامل شستشو
 • آب به عنوان یک عامل تمیزکننده

آب به عنوان ماده خام

آب یک ماده خام بسیار مهم در صنایع تولید سرامیک است، اما مقدار استفاده تا حد زیادی بین بخش ها و فرآیندهای مختلف متفاوت است. آب به طور مستقیم به مخلوط اضافه شده و بدنه سرامیک را می‌سازد و منجر به مشکل فاضلاب نمی شود. سپس آن را با هوا خشک می کنند. به طور عمده فاضلاب تولیدشده حاوی مواد معلق رس خارج شده در طی فرآیند تولید است.

آب به عنوان خنک کننده

آب در سامانه های خنک کننده هیدرولیک و کمپرسور، و غیره استفاده می‌شود. آب برای این منظور باید تمیز باشد. سختی آن پایین باشد. تا از رسوب در مبدل‌های حرارتی جلوگیری شود. آب مورداستفاده می‌تواند در مدارهای بسته و پس از خنک کنندگی با یک عملیات تمیز کردن ساده دوباره در گردش قرار گیرد و مصرف آب مربوط به مقدار آب تبخیر شده است. ازآنجا که آب در مدار بسته برای عملیات خنک کننده است، در اکثر موارد، مواد شیمیایی برای جلوگیری از خوردگی به آن اضافه می‌شود.

آب به عنوان عامل شستشو و لزوم تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک در این مرحله

یکی از مواردی که باعث آلودگی آب می‌شود استفاده از آن به عنوان عامل شستشو است. برای تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک ناشی از شستشو باید تمهیداتی در نظر گرفته شود. آب در اسکرابرها جهت سیستم گاز دودکش و گردوغبار به صورت مرطوب استفاده می‌شود. در این سامانه‌ها، فاضلاب کاشی و سرامیک می‌تواند توسط یک روش ساده فیزیکی (ته نشینی با یا بدون تصفیه شیمیایی) تصفیه شود.

آب به عنوان یک عامل تمیزکننده و لزوم تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک در این مرحله

یکی دیگر از مواردی که در پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک بایستی مورد توجه قرار گیرد، جایی است که آب به عنوان تمیزکننده استفاده می‌شود. آب برای تمیز کردن تجهیزات، به ویژه واحد آماده سازی مواد اولیه، قالب و سایر واحدهای ریخته گری، لعاب و دیگر واحدها استفاده می‌شود. عملیات تمیز کردن که در آن آب بسیاری استفاده می شود نیاز به مدیریت مناسب برای صرفه جویی و جلوگیری از تولید فاضلاب دارد. اگر پساب تولیدشده در این مرحله تصفیه شود می تواند دوباره مورداستفاده مجدد قرار گیرد. بدین ترتیب مصرف آب نیز کاهش می‌یابد.

                                 جدول 1- استاندارد آلاینده‌های خروجی در پساب و فاضلاب صنایع کاشی و سرامیک

آلاینده

واحد مقدار مجاز

PH

—–

6-9

BOD

میلی گرم بر لیتر

50

مواد جامد معلق کل TSS

میلی گرم بر لیتر

50

روغن و گریس

میلی گرم بر لیتر

10

سرب

میلی گرم بر لیتر

2/0

کادمیوم

میلی گرم بر لیتر

1/0

کروم (کل) میلی گرم بر لیتر

1/0

کبالت

میلی گرم بر لیتر 1/0
مس میلی گرم بر لیتر

1/0

روی

میلی گرم بر لیتر

2 

لزوم تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک و صنایع وابسته به آن

مقادیر BOD و COD در فاضلاب کاشی و سرامیک با توجه به منابع تولید پساب و فرآیندهای مورد استفاده در صنایع کاشی و سرامیک بالا نیست. به طوریکه در بررسی های انجام شده حداکثر میزان COD 400 میلی‌گرم بر لیتر برآورد شده است.

همان طور که گفته شد، معضل اصلی در تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک محتوای مواد معلق بالا و البته کدورت است. کدورت، هم ناشی از مواد معلق و هم گاهی ناشی از حضور برخی رنگ‌ها در فاضلاب است. لذا اگر مواد معلق به خوبی حذف شوند، تا حد مطلوبی کدورت هم کم خواهد شد. درباره pH هم باید گفت اغلب خنثی یا کمی قلیایی است. ولی در بعضی از تحقیقات برای حذف بهتر آلاینده‌ها pH های بالاتر را هم مورد بررسی قرار داده اند.

محدوده ترکیبات غالب فاضلاب کاشی و سرامیک در جدول زیر لیست شده است:

COD (mg/l) 100 تا 400
BOD (mg/l)  40 تا 60
TSS (mg/l) 1000 تا 20000
pH 7 تا 9
 بور (B) (mg/l) 1 تا 60
سولفات (mg/l) 100 تا 1000
منیزیم (mg/l) 10 تا 100
کلسیم (mg/l) 5 تا 500
سدیم (mg/l) 50 تا 500

عنصر بور گاهی در فاضلاب کاشی و سرامیک به شکل زیاد از حد موجود است. عنصر بور (B) یک ریز مغذی ضروری براي گیاهان است. بور در غلظت‌هاي کم براي انسان مفید است. بااین حال، سطح بالاي این عنصر ممکن است براي انسان سمی باشد. بنابراین حذف بور از فاضلاب ضروري است. در یک مطالعه طاهره زارعی و همکارن در سال 1399 درباره‌ی تاثیر استفاده از شیوه انعقاد و لخته‌سازی جهت تصفیه فاضلاب همراه با جذب سطحی پژوهشی انجام دادند که آن‌ها به وسیله تلفیق این دو فرآیند به بازدهی 77 درصدی حذف بور دست یافتند.

همچنین گاهی ترکیبات سولفیدی و به خصوص هیدروژن سولفید، در فاضلاب کاشی و سرامیک مشاهده می‌شود. به دلیل اینکه این گاز در غلظت‌های پایین باعث سوزش چشم، گلو و دستگاه تنفسی می‌شود؛ حذف آن ضروری است.

سامانه های تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

با توجه به تنوع مراحل و مواد مصرف شده برای تولید کاشی و سرامیک از سامانه‌های ترکیبی و متعددی برای تصفیه فاضلاب این کارخانه‌ها استفاده می‌شود. سامانه‌های اصلی برای پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک به شرح زیر است:

 • همگن سازی
 • هوادهی
 • ته نشینی
 • فیلتراسیون
 • جذب کربن فعال
 • ترسیب شیمیایی
 • انعقاد و لخته سازی
 • تبادل یونی و اسمز معکوس

تأثیر همگن سازی بر تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

مخازن همگن سازی برای به دست آوردن یک ترکیب سازگار در تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک استفاده می شود و تا آنجا که ممکن است، مشکلات مربوط به تغییر در ترکیبات با استفاده از چنین مخازنی باعث بهبود بازده در تمام طول فرایند تصفیه و پس ازآن می شود. همگن سازی به عنوان یک کنترل اضافی باعث ثبات در دیگر تجهیزات شده و عامل تسهیل کننده است. سپتیک تانک

تأثیر هوادهی بر تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

فرایند فیزیکی است که غالباً در تصفیه پساب برای مقاصد مختلف، مانند اکسیداسیون مواد به منظور تسهیل لخته سازی مورداستفاده قرار می گیرد. اکسیژن باعث حذف ترکیبات آلی موجود در فاضلاب ، حذف بو و غیره می شود. تجهیزات هوادهی ممکن است شامل همزن های سطح و یا عمقی باشند.

تأثیر ته نشینی بر تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

این بخش باعث جداسازی ذرات جامد از مایع توسط رانش می شود. در بخش ته نشینی معمولاً از مخازنی برای آرام سازی و ته نشینی مواد ریز و درشت موجود در آب استفاده می‌شود. انواع مختلف مخازن ته نشینی وجود دارد. ممکن است مستطیل یا گرد باشند.

تأثیر فیلتراسیون بر تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

یکی از راهکارهای ضروری برای تصفیه پساب کاشی و سرامیک استفاده از فیلتراسیون است. شامل جداسازی مواد جامد معلق از مایع، با قرار دادن یک محیط متخلخل است که باعث حفظ مواد جامد شده و مایع اجازه می دهد تا جریان یابد. انواع مختلفی از روش‌های فیلتراسیون وجود دارد که بسته به شرایط و هزینه‌ها ممکن است این روش‌ها متفاوت باشند. انواع محیط های مورداستفاده در صنعت سرامیک شامل فیلترهای عمقی، فیلتر پرس، و فیلتر چرخشی خلائی است.

تأثیر جذب کربن فعال و ترسیب شیمیایی بر تصفیه پساب کاشی و سرامیک

از روش جذب کربن فعال برای از بین بردن مواد آلی غیر تجزیه‌پذیر استفاده می‌شود. در مواردی که مواد الی در فرایند تولید کاشی و سرامیک استفاده شود، تأثیر آن بر پساب نیز قابل توجه است. مورد بعدی حذف و تصفیه ترکیبات نامحلول است. از ترسیب شیمیایی جهت حذف محلول های مختلف، ترکیبات نامحلول استفاده می‌شود. برای این منظور استفاده از آهک و دیگر مواد منعقد کننده توصیه می‌شود.

تأثیر انعقاد و لخته سازی بر تصفیه پساب کاشی و سرامیک

یکی از روش‌های ضروری که معمولاً در پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک گنجانده می‌شود روش انعقاد و لخته سازی است. همان طور که گفته شد یکی از آلودگی‌های عمده پساب کاشی و سرامیک کدر شدن آب و وجود ذرات معلق ته نشین نشده در آب است. هدف از این روش شکستن حالت تعلیق کلوئیدی و تولید ذرات متراکم است که با استفاده از نمک های فلزی مانند آلوم و سولفات آهن و یا استفاده از منعقد کننده های پلیمری است.

تأثیر تبادل یونی و اسمز معکوس بر پساب فاضلاب کاشی و سرامیک

تبادل یونی و اسمز معکوس جهت حذف بور از آب که از بخش لعاب خارج می شود مورداستفاده قرار می گیرد. اسمز معکوس نیز برای کاهش میزان تأثیرات منفی فاضلاب اعمال می شود. لذا یکی از شیوه‌های موثر و ضروری برای تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک محسوب می‌شود.

کاربرد انعقاد الکتروشیمیایی در تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

کاربرد فن آوری های الکتروشیمیایی در صنعت آب و فاضلاب بسیار متنوع است. این تکنیک در موقعیت ها و صنایع مختلف در حذف دامنه وسیعی از آلاینده ها به کار گرفته شده است. ازجمله موارد کاربرد این تکنیک در صنعت آب و فاضلاب می توان به تصفیه آب، شکستن امولسیون های چربی و نفت در آب، حذف مواد آلی طبیعی از آب، فلوئورزدایی، حذف ترکیبات سولفاته، تصفیه فاضلاب های شهری و رستوران، حذف فلزات سنگین، حذف آرسنیک، حذف ترکیبات فنلی، تصفیه فاضلاب صنایع لبنی و تولید چیپس، تصفیه فاضلاب صنایع تولید مخمر و خمیرترش، تصفیه فاضلاب صنایع پرداخت فلزی، فاضلاب های رخشویخانه ها و صنایع نساجی و همچنین تصفیه فاضلاب های رادیواکتیو اشاره نمود. روش های الکتروشیمیایی شامل: الکتروکواگولاسیون، الکتروفلوکولاسیون و الکتروفلوتاسیون است.

انواع روش های انعقاد الکتروشیمیایی جهت تصفیه فاضلاب

روش تصفیه انعقاد الکتروشیمیایی الکتروکواگولاسیون عوامل ناپایدار کننده­ای که باعث خنثی سازی لازم جهت جداسازی آلاینده­ ها می شود را تأمین می­ نماید. الکتروفلوکولاسیون نیز تولیدکننده عواملی است که پل­ سازی ذرات یا انعقاد را به پیش می­ برند. الکتروفلوتاسیون روشی است که طی آن آلاینده ­هایی نظیر چربی­ و روغن با حباب­ های گاز که در سطح الکترود تشکیل شده­ اند (H2 – O2) موردحمله قرارگرفته و همراه با این حباب­ها به سطح محلول منتقل می شوند. بدین ترتیب حذف آلاینده­ ها از سیستم با انجام کفاب گیری قابل حصول خواهد بود.

مکانیسم کلی انعقاد و شناورسازی الکتریکی ترکیبی از عملکرد مکانیسم های مختلف به طور هم زمان است که به طور زنجیروار باعث تشدید عملکرد همدیگر می شوند. مکانیسم اصلی در فرآیند ممکن است از طریق فرآیندهای دینامیکی به عنوان واکنش های پیش رونده عمل کند و با توجه به نوع آلاینده و پارامترهای محیطی و عملیاتی تغییر نماید.

مزیت های انعقاد و شناورسازی الکتریکی بر سایر پکیج های تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

به تعبیری می‌توان گفت بهترین پکیج تصفیه فاضلاب سرامیک و کاشی ، پکیج انعقاد و لخته سازی است. این روش نسبت به سایر روش‌های تصفیه پساب سرامیک و کاشی مزایای متعددی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

 • تجهیزات ساده و راهبری آسان و همچنین کمترین مشکلات بهره برداری در طول فرآیند در مقایسه با روش های شیمیایی و بیولوژیکی.
 • پساب حاصل از فرآیند انعقاد و شناورسازی الکتریکی شفاف، بی رنگ و بدون بو است.
 • لجن حاصل از فرآیند به آسانی ته نشین شده و آبگیری از آن به سهولت قابل انجام است، زیرا بخش عمده لجن از هیدروکسیدهای فلزی تشکیل شده است.
 • لخته های تشکیل شده در این فرآیند بزرگ تر از لخته های حاصل از فرآیند انعقاد شیمیایی است و میزان آب موجود در پیوندهای لخته کمتر، مقاومت به اسید بیشتر و پایدارتر است و درنتیجه می توان آن را به وسیله فیلتراسیون سریع تر جداسازی نمود.
 • برآورد استانداردهای محیط زیست در رابطه با پساب صنایع کاشی

مزیت روش انعقاد و لخته سازی از جهت اقتصادی و تجهیزاتی

 • عدم نیاز به اپراتورهای حرفه ای جهت کار با سیستم
 • تولید پسابی با کمترین مواد جامد محلول (TDS) در مقایسه با روش های شیمیایی، ، علاوه بر این هزینه های لازم برای استفاده مجدد این چنین پساب هایی پایین است
 • عدم نیاز به واحدهای جداگانه جهت انجام فرایند تصفیه
 • عدم نیاز به مواد شیمیایی مصرفی به صورت روزانه
 • نیاز به حداقل فضای ممکن جهت نصب و راه اندازی
 • هزینه نصب و راه اندازی بسیار پایین در مقایسه با سامانه های متداول تصفیه

قیمت فروش خرید پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

شرکت شمیم شریف با کادری فنی و مجرب آماده پیاده سازی انواع سیستم‌های تصفیه فاضلاب است. اگر قصد خرید پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک و یا دیگر محصولات از جمله ازن ژنراتور و آب شیرین کن صنعتی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا درباره‌ی کارخانه خود، ظرفیت‌ها و انواع مواد اولیه‌ای که در این خصوص استفاده می‌کنید با مشاوران ما مشورت کنید. بدین ترتیب می‌توانید یک پکیج اقتصادی و به صرفه را خریداری کنید. اگر هم قصد تجهیز و خرید یا فروش پکیج های دیگر تصفیه فاضلاب را دارید نیز همکاران ما در شمیم شریف پاسخگوی شما هستند. از طریق زیر می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید.

راه‌های تماسی جهت فروش خرید پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک

برای فروش یا خرید پکیج تصفیه فاضلاب کاشی و سرامیک می‌توانید از راه‌های زیر با شرکت شمیم شریف در تماس باشید. توجه داشته باشید که قیمت های استعلام شده جهت خرید پکیج ها مربوط به همان روز یا همان کارخانه خاص است. با توجه به تغییر ابعاد و هزینه‌های تجهیزات در کارخانه‌های مختلف الزاماً قیمت پکیج معرفی شده همه جا یکسان نیست. ضمناً به خاطر نوسانات بازار قیمت ها ممکن است روزانه تغییر کنند. لذا قیمت پکیج معرفی شده مربوط به همان روز است.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، خيابان نياوران، سه راه ياسر، نبش امير سليمانی، ساختمان نياوران، پلاک 1، واحد 3002
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شمیم شریف محفوظ است.