پکیج تصفیه فاضلاب فلزی – خرید + قیمت

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، یکی از انواع پکیج‌های فاضلاب است. دلیل این نام‌گذاری این است که مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی این پکیج از جنس فلزات و خصوصاً فولاد است. بسته به انواع فاضلاب و مواد تشکیل‌دهنده‌ی پساب‌های بهداشتی یا صنعتی نوع فولاد و فلز به کار رفته در این پکیج‌ها متفاوت است. فولاد ترکیبی از دو عنصر آهن و کربن و مقادیر ناچیزی از انواع دیگر عناصر فلزی است. با تغییر نسبت دو عنصر آهن و کربن، خاصیت ارتجاعی و شکنندگی فولاد و همچنین درصد خورده شدن آن در برابر شرایط مختلف محیطی تغییر می‌کند. معمولاً برای ایجاد کیفیت‌های متنوع‌تر از عناصر دیگری مثل سیلیکون، منگنز و مس هم به مقادیر ناچیز در ترکیبات فولاد استفاده می‌شود.

آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

به دلیل وجود آلاینده های مختلف در فاضلاب ها، روش های حذف آنها مختلف و شامل روش های متعددی است. روش های تصفیه فاضلاب فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از روش هایی هستند که برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. برای عملی کردن هر کدام از این روش ها به تجهیزات، هزینه و فضای زیادی نیاز است. لذا برای فاضلاب‌های با حجم کم، مقرون به صرفه نمی‌باشد. بنابراین کارخانجات کوچک و بیمارستان ها تمایلی به تصفیه فاضلاب ندارند. از طرفی انتقال پساب ها یا نگهداری آنها هر کدام مشکلات خاص خود را دارند. در نتیجه متخصصان پکیج های تصفیه خانه را طراحی و تولید کردند.

متخصصان در طراحی پکیج‌های تصفیه تلاش کرده‌اند تا همان واحدهای شکل دهنده‌ی تصفیه خانه را در مقیاس کوچک راه اندازی کنند. این کار باعث می‌شود تا هزینه‌های راه‌اندازی پایین بیاید و فضای مورد نیاز برای راه‌اندازی تصفیه خانه بسیار کمتر باشد. بدین ترتیب برخی از محدودیت‌های ساخت تصفیه خانه‌های سنتی از بین رفته و اقبال به استفاده از پکیج‌های تصفیه فاضلاب بیشتر شود. در میان پکیج های جدید، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی یکی از مواردی است که اخیراً مورد استقبال قرار گرفته است.

پکیج تصفیه فلزی, قیمت پکیج تصفیه فلزی, خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، شامل واحدهای پیش ساخته‌ای است که در کنار هم قرار می گیرند و یک پکیج را تشکیل می دهند. این پکیج ها برای پساب ها و فاضلاب‌های مختلف شهری، بهداشتی و تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می شوند. پکیج ها در واقع شامل محفظه های پرتابل هستند که به راحتی حمل و جابجا می شوند. در این پکیج ها معمولا همه‌ی واحد ها و تجهیزات مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب گنجانده شده است. به دلیل کامل بودن این واحد ها و تجمیع آن در یک محصول، پکیج نامیده می شوند.

قابلیت‌های پکیج فلزی در تصفیه بسیار زیاد است و کیفیت نهایی آن بسته به مراحل و فرایندی که طراحی می‌شود، متفاوت است. سطح تصفیه می‌تواند به حدی باشد که از آن برای آب چیلرها یا برای آبیاری کشاورزی نیز استفاده کرد. لذا از پکیج تصفیه فاضلاب فلزی می‌توان برای تصفیه فاضلاب شهری در حد استاندارد های مختلف محیط زیست نظیر آبیاری فضای سبز و کشاورزی، تخلیه به آب های جاری و تخلیه به چاه های جاذب استفاده کرد.

همچنین در برخی موارد با تکمیل فرآیندهای تصفیه می توان از آب تصفیه شده برای استفاده مجدد در سیستم های سرمایشی نظیر چیلرها، سیستم های آش نشانی نظیر آب لازم جهت اطفاء حریق در ساختمان ها و … استفاده نمود. همچنین از این پکیج ها در تصفیه فاضلاب صنعتی و به منظور جلوگیری از ورود آلودگی صنعتی به محیط زیست و حفظ منابع آب استفاده می شود. لذا بسته به نوع کارآیی مورد انتظار از پکیج، می‌توان بخش‌هایی را به آن اضافه یا کم کرد. به همین خاطر است که قیمت‌ پکیج تصفیه فاضلاب فلزی بسیار متنوع است و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است.

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، پکیج تصفیه فاضلاب، خرید پکیج فلزی

عوامل تأثیرگذار بر طراحی پکیج تصفیه پساب

عوامل مختلفی بر طراحی وقیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیرگذارند. مشخصات کامل فاضلاب ها و مقدار فاضلابی که تولید می شود و همچنین مشخص شدن پساب خروجی که مد نظر است از پارامترهایی است که در طراحی پکیج ها تصفیه فاضلاب باید به آنها توجه کرد. برای تصفیه فاضلاب ها با استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب لازم است که پکیج ها شامل فرآیندهای مختلف از جمله تصفیه فیزیکی، تصفیه شیمیایی و تصفیه بیولوژیکی فاضلاب باشند که مجموعه ای این فرآیندها برای حذف آلاینده های موجود در فاضلاب به کار برده می شوند.

انواع پکیج های تصفیه

جنس پکیج‌های تصفیه متنوع و گوناگون است. بسته به شرایط محیطی، کمبود جا، امکان دفن پکیج زیر خاک یا نبود این امکان و مواردی از این دست از پکیج‌های تصفیه متفاوتی استفاده خواهد شد. ویژگی بارز پکیج های تصفیه این است که عملیات ساخت و ساز در محل به حداقل می‌رسد و اکثر فرایند طراحی و ساخت در کارگاه یا کارخانه انجام می‌گیرد. سپس از آنجا به محل منتقل شده و در مکان مناسب نصب می‌شود. معمولا جنس پکیج های تصفیه فاضلاب از این قرار است:

عوامل مختلفی بر انتخاب نوع پکیج تصفیه فاضلاب تأثیرگذار است. مثلاً به دلیل صرفه‌ی اقتصادی، سرعت نصب سریع و همچنین جایجایی آسان‌تر، پکیج‌های فلزی جزء پکیج‌های پرطرفدار محسوب می‌شوند. اگر فضای مناسب موجود باشد بهتر است که پکیج درون زمین به صورت ثابت نگهداری شود. در این صورت انواع کامپوزیتی و پلی اتیلنی مناسب تر هستند. زیرا پکیج تصفیه فاضلاب فلزی اگر به خوبی رنگ آمیزی نشود به راحتی و به سرعت دچار زنگ زدگی خواهد شد و کارایی خود را از دست می دهد.

اجزای پکیج فلزی

قسمت‌های تشکیل دهنده پکیج تصفیه فلزی فاضلاب

جهت جلوگیری از پوسیدگی پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی لازم است که برای دیواره‌ها و کف پکیج‌ها از ورق های فولادی و در ادامه برای پوشش دهی از رنگ های صنعتی اپوکسی استفاده شود. برای آنکه فرایند تصفیه پساب به خوبی انجام شود، لازم است بخش‌های مختلفی را در پکیج تعبیه کرد. در این بخش‌ها باید برای تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی (البته بسته به نوع پساب تولید شده) فرایندهایی را طراحی کرد. معمولاً پکیج های تصفیه شامل بخش‌ها و تجهیزات مختلفی می‌شوند که حداقل قسمت‌های زیر را دارا هستند:

قسمت ۱: تصفیه فیزیکی پساب

اولین قسمت پکیج تصفیه فلزی آشغالگیر می‌باشد. این بخش از ورود اجسام بزرگ و دانه درشت به محل تصفیه خانه جلوگیری می کند. آشغالگیر مثل یک صافی بزرگ عمل می‌کند و در واقع تصفیه فیزیکی را انجام می‌دهد. در بخش تصفیه فیزیکی پکیج تصفیه فاضلاب فلزی اجسام بزرگ تشکیل دهنده‌ی پساب جدا می‌شود تا سایر مراحل تصفیه فاضلاب به شکل بهتری انجام گردد. وجود ذرات بزرگ خصوصاً برای تصفیه بیولوژیکی و هوازی مضر است و مانع از فعالیت درست و صحیح میکروارگانیسم‌ها می‌شود.

قسمت ۲: متعادل ساز

دومین قسمت پس از آشغالگیر، مخزن متعادل ساز است. مخزن متعادل ساز جهت تنظیم جریان ورودی تعبیه شده است. در این مخزن فاضلاب ها جمع آوری و سپس به مخزن هوادهی پمپ می شود. نقش مخزن متعادل ساز این است که فاضلاب وارد شده به پکیج تصفیه فاضلاب فلزی را آرام کند تا در مرحله‌ی بعد، میکروارگانیسم‌های هوازی بتوانند عمل تجزیه پساب را بهتر انجام دهند.

قسمت ۳: مخزن ته نشینی

سومین قسمت از پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، (پس از مخزن متعادل ساز و هوادهی) مخزن ته نشینی است که در اینجا لجن تولید شده ته نشین می‌شود و آب شفاف خارج می‌گردد. بخشی از لجن ته نشین شده که با نام لجن فعال شناخته می شود، به مخزن هوادهی منتقل شده و بخشی دیگر به هاضم لجن منتقل خواهد شد. لجن فعال در واقع مجموعه‌ای غنی از میکروارگانیسم‌ها هستند که وظیفه‌ی تجزیه‌ی مواد آلی را برعهده دارند. ورود مواد شیمیایی و شوینده‌ها به این مخزن باعث از بین رفتن کارآیی مخزن و کل مجموعه خواهد شد. لذا یکی از کارهایی که در مخزن متعادل ساز باید انجام گیرد، این است که مواد سمی و شوینده‌ها را به حداقل برساند.

قسمت ۴ پکیج تصفیه فاضلاب فلزی: ضدعفونی

قسمت آخر در پکیج تصفیه فاضلاب فلزی بخش ضدعفونی است. در مراحل قبلی، به دلیل فعالیت زیاد میکروارگانیسم‌ها، تعداد این موجود ریز در پساب بسیار زیاد می‌شود. میکروارگانیسم‌ها که در واقع انواع باکتری‌ها را شامل می‌شوند، در این مرحله باید حذف شوند. تا پساب تصفیه شده قابل استفاده شود و به محیط زیست آسیب نرساند. برای این کار باید پساب تولید شده، ضدعفونی شود. جهت ضدعفونی نهایی می توان از کلر و یا سایر گندزداها نظیر ازن استفاده کرد. استفاده از ازن این مزیت را دارد که سرعت گندزدایی آن بسیار بالاست. علاوه بر این گاز ازن بوزدای بسیار خوبی است و لذا می‌تواند بوی بد تصفیه فاضلاب را از بین ببرد. از این جهت در پکیج‌های جدید به جای کلر از ازن نیز استفاده می‌کنند. در انتها نیز مخزنی جهت هضم لجن وجود دارد تا مواد آلی موجود در لجن تجزیه شود.

اجزاء پکیج تصفیه فلزی, قیمت خرید پکیج فلزی

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی صنعتی

یکی از فاکتورهای مهم در خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، قیمت است. قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی نسبت به سایر پکیج‌ها کمتر و هزینه حمل و جابه‌جایی آن نیز مناسب‌تر است. با توجه به اینکه این پکیج به صورت پیش‌ساخته و در کارخانه تولید می‌شود، پروسه راه‌اندازی و نصب آن بسیار کمتر می‌شود و این موضوع باعث می‌شود این پکیج نسبت به شیوه‌های سنتی ارزان‌تر و مقرون به صرفه تر باشد. برخی از مزایای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی در ادامه آورده شده است.

 • حمل و نقل و جابجایی آسان
 • امکان افزایش حجم و ظرفیت پکیج و اعمال تغییرات پس از استفاده و راه اندازی
 • هزینه پایین
 • اشغال فضای کم
 • انعطاف پذیر بودن در طراحی
 • ساخت، راه اندازی و نصب سریع
 • عدم تولید بوی نامطبوع
 • هزینه ی تعمیر قابل قبول
 • عدم نیاز به عملیات ساختمانی

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

با توجه به توضیحاتی که داده شد می‌توان گفت که از پکیج تصفیه فلزی برای کاربری‌های مختلف استفاده می‌شود. ویژگی بارز این پکیج‌ها جمع و جور بودن آن‌هاست و آن‌ها را می‌توان در ابعاد مختلف متناسب با ظرفیت و نوع نیاز تولید کرد. یکی ویژگی‌های بارز این پکیج این است که می‌توان اجزای مختلفی را به آن اضافه یا از آن کم کرد. یا حتی ترتیب بخش‌های مختلف را بسته به نوع پساب تغییر داد. همین انعطاف‌پذیری به ما کمک می‌کند تا بتوان از این پکیج برای جاهایی که میزان پساب تولید شده کم یا متوسط است، استفاده کرد. عمده‌ترین محل استفاده و کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب فلزی عبارتند از:

 • مجتمع های مسکونی و اداری
 • کارخانجات و کارگاههای صنعتی
 • تصفیه فاضلاب بیمارستانی و درمانگاهها
 • تالارها، رستوران ها و …
 • هتل ها و مراکز اقامتی
 • مراکز تجاری و تفریحی

عوامل موثر بر هزینه طراحی و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

عوامل متعددی بر قیمت خرید و فروش پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیر گذار است. از کیفیت و نوع پساب‌ها و خروجی پکیج گرفته تا مقدار پساب، میزان مساحتِ در دسترس و حتی میزان و نوع آلاینده‌ها، همگی بر قیمت پکیج فلزی تأثیرگذارند. به هنگام سفارش و خرید پکیج حتماً بهتر است ابتدا با واحد مشاوره و فروش شمیم شریف تماس بگیرید و مسائل فنی و شرایط خود را مطرح کنید. همکاران ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با قیمتی مناسب، یک پکیج خوب و کارآمد داشته باشیم. معمولاً مسائلی هستند که بیشترین تأثیر را در قیمت نهایی پکیج دارند. برخی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه و قیمت تولید پکیج تصفیه فلزی عبارتند از:

 • کیفیت آب خروجی (آلودگی زیاد یا کم، بسته به نوع کاربری ساختمان، صنعتی یا کشتارگاهی یا خانگی، کیفیت آب ورودی و خروجی تغییر می‌کند۹
 • دبی فاضلاب ورودی (حجم پساب ورودی به نوع کاربری و حجم پساب ورودی بستگی دارد در صنایع بزرگ یا صنایعی که مصرف آب بالایی دارند، دبی فاضلاب بسیار بیشتر است)
 • میزان انرژی مصرفی پکیج
 • فرآیند تصفیه و تجهیزات مورد نیاز
 • جایگاه مورد نیاز برای نصب
 • میزان آلاینده های موجود در فاضلاب ورودی

نوع فلز مورد استفاده در پکیج

نوع فلز استفاده شده در تولید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانندِ ظرفیت تصفیه، شرایط محیطی، فضای دسترسی، کیفیت آب ورودی، عمق آب های زیرزمینی و …. بر روی انتخاب متریال و جنس تصفیه خانه های آب و فاضلاب اثرگذار است. فلزات مورد استفاده در پکیج های تصفیه خانه : کربن استیل، آلیاژ فلزی، ترکیبی از هر دو عنصر آهن و کربن است. سایر عناصر در مقادیر بسیار اندک برای تاثیرگذاری بر خواص آن موجود هستند. در صورت نیاز به آلیاژ نرم تر، از کربن کمتری استفاده خواهد شد و در صورت نیاز به فلز سخت تر با استحکام بیشتر لازم است که در آلیاژ میزان کربن بیشتری مصرف شود. در صورتی که میزان کربن در آلیاژ بیشتر باشد، نقطه ذوب آن کاهش می یابد.

ساخت و مونتاژ

آشنایی با انواع کربن استیل

 • استیل با میزان کم کربن : به دلیل قیمت مناسبی که دارد رایج ترین نوع فولاد می باشد و بسیار کاربردی می باشد. استحکام بالایی ندارد.
 • استیل با میزان کربن متوسط : از لحاظ مقاومت و انعطاف متعادل است. در برابر سایش مقاوم می باشد. برای قطعات بزرگ و قطعات خودرو استفاده میشود.
 • استیل با میزان کربن بالا : بسیار قوی و محکم می باشد. برای فنرها و سیم هایی که به مقاومت زیاد نیاز دارند استفاده میشود.
 • فولاد با مقدار کربن زیاد : برای ساختارهای میکرواتمی و مولکولی خاص استفاده میشود. پس از حرارت دادن به آسانی میتوان فولاد کربنی را قالب زد. هنگام حرارت دادن و قالب زدن میتوان مقداری کربن اضافه کرد تا در برابر سایش و ضربه مستحکم باشد.
 • در پکیج های فلزی معمولا از کربن استیل با میزان کم کربن استفاده می شود. پکیج های تصفیه فاضلاب که با کربن استیل ساخته می شوند، پس از عملیات ساخت و جوشکاری، سند بلاست شده و با 3 لایه رنگ زینک ریچ، آستر میانی (معمولا پلی اورتان) و اپوکسی ضد زنگ پوشش داده می شوند.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

در بخش هایی بالاتر مقاله اشاره کردیم که عوامل متعددی بر قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیرگذارند. بسته به ابعاد و جنس و ضخامت های به کار رفته در پکیج، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر نوسانات بازار طی یکی دو سال اخیر بسیار بوده و همین موضوع باعث شده تا نتوان قیمت ثابتی را برای خرید و فروش پکیج فلزی، ارائه داد. لذا برای استعلام از قیمت خرید پکیج تصفیه فلزی با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در شرکت شمیم شریف هم برای انتخاب پکیج ها به شما مشاوره خواهند داد و هم می توانید با دید بازتری، پکیج تان را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که قیمت استعلام شده برای پکیج‌های تصفیه فاضلاب صرفاً برای مدت کوتاهی اعتبار دارند. به خاطر نوسانات قیمت، ممکن است افزایش قیمت‌ها جوری باشد که اجرای پکیج بر اساس قیمت چند ماه قبل، مقرون به صرفه نباشد و شرکت متحمل زیان شود. لذا ناگزیریم برای تعیین قیمت‌ها نوسانات بازار را روزانه رصد کنیم و در یک بازه‌ی زمانی معقول، قیمت‌ها را تغییر دهیم.

خرید پکیج فلزی,قیمت پکیج فلزی, پکیج تصفیه

راه های تماس با شرکت شمیم شریف جهت استعلام قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

برای استعلام قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی می توانید از راه های زیر با شرکت شمیم شریف در تماس باشید. همکاران ما در واحد فروش و واحد مشاوره فنی در کنار شما هستند تا شما را برای خرید بهترین گزینه همراهی کنند. با توجه به اینکه شرکت شمیم شریف خود، تولیدکننده‌ی انواع پکیج‌های تصفیه فاضلاب است، می‌تواند بی‌طرفانه و با قیمت مناسب‌تری، از میان پکیج‌های مختلف با جنس‌ها و اندازه‌های مختلف، گزینه‌های مناسب را به شما پیشنهاد دهد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که پیش از خرید حتماً با واحد فروش و مشاوره‌ی ما (که شماره‌های تماس آن در زیر آمده است) تماس بگیرید.

 • نشانی: تهران، بزرگراه آزادگان، مسیر شمال به جنوب، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۳۳۴
 • ۰۲۱-۵۶۲۷۷۰۱۱
 • ۰۲۱-۵۷۴۱۶۰۳۲-۳

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، احمدآباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، انتهای خیابان انقلاب، سازمان پژوهش های صنعتی ایران، خیابان ۵۱، شرکت شمیم شریف
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت توسعه فناوری شمیم شریف محفوظ است.