پکیج تصفیه فاضلاب فلزی – خرید + قیمت

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، یکی از انواع پکیج‌های فاضلاب است. دلیل این نام‌گذاری این است که مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی این پکیج از جنس فلزات و خصوصاً فولاد است. بسته به انواع فاضلاب و مواد تشکیل‌دهنده‌ی پساب‌های بهداشتی یا صنعتی نوع فولاد و فلز به کار رفته در این پکیج‌ها متفاوت است. فولاد ترکیبی از دو عنصر آهن و کربن و مقادیر ناچیزی از انواع دیگر عناصر فلزی است. با تغییر نسبت دو عنصر آهن و کربن، خاصیت ارتجاعی و شکنندگی فولاد و همچنین درصد خورده شدن آن در برابر شرایط مختلف محیطی تغییر می‌کند. معمولاً برای ایجاد کیفیت‌های متنوع‌تر از عناصر دیگری مثل سیلیکون، منگنز و مس هم به مقادیر ناچیز در ترکیبات فولاد استفاده می‌شود.

آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

به دلیل وجود آلاینده های مختلف در فاضلاب ها، روش های حذف آنها مختلف و شامل روش های متعددی است. روش های تصفیه فاضلاب فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از روش هایی هستند که برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. برای عملی کردن هر کدام از این روش ها به تجهیزات، هزینه و فضای زیادی نیاز است. لذا برای فاضلاب‌های با حجم کم، مقرون به صرفه نمی‌باشد. بنابراین کارخانجات کوچک و بیمارستان ها تمایلی به تصفیه فاضلاب ندارند. از طرفی انتقال پساب ها یا نگهداری آنها هر کدام مشکلات خاص خود را دارند. در نتیجه متخصصان پکیج های تصفیه خانه را طراحی و تولید کردند. در واقع همان واحدهای مختلف تصفیه خانه را در مقیاس کوچک راه اندازی کردند. پکیج تصفیه فاضلاب فلزی نیز یکی از انواع این پکیج‌هاست که اخیراً مورد استقبال قرار گرفته است.

پکیج تصفیه فلزی, قیمت پکیج تصفیه فلزی, خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی، شامل واحدهای پیش ساخته‌ای است که در کنار هم قرار می گیرند و یک پکیج را تشکیل می دهند. این پکیج ها برای پساب ها و فاضلاب‌های مختلف شهری و تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می شوند. پکیج ها در واقع شامل محفظه های پرتابل هستند که به راحتی حمل و جابجا می شوند. این پکیج ها معمولا شامل همه‌ی واحد ها و تجهیزات مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب هستند. به دلیل کامل بودن این واحد ها و تجمیع آن در یک محصول، پکیج نامیده می شوند.

از پکیج تصفیه فاضلاب فلزی برای تصفیه فاضلاب شهری در حد استاندارد های مختلف محیط زیست نظیر آبیاری فضای سبز و کشاورزی، تخلیه به آب های جاری و تخلیه به چاه های جاذب استفاده می شود. همچنین در برخی موارد با تکمیل فرآیندهای تصفیه می توان از آب تصفیه شده برای استفاده مجدد در سیستم های سرمایشی نظیر چیلرها، سیستم های آش نشانی نظیر آب لازم جهت اطفاء حریق در ساختمان ها و … استفاده نمود. همچنین از این پکیج ها در تصفیه فاضلاب صنعتی و به منظور جلوگیری از ورود آلودگی صنعتی به محیط زیست و حفظ منابع آب استفاده می شود.

عوامل تأثیرگذار بر طراحی پکیج تصفیه پساب

عوامل مختلفی بر طراحی وقیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیرگذارند. مشخصات کامل فاضلاب ها و مقدار فاضلابی که تولید می شود و همچنین مشخص شدن پساب خروجی که مد نظر است از پارامترهایی است که در طراحی پکیج ها تصفیه فاضلاب باید به آنها توجه کرد. برای تصفیه فاضلاب ها با استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب لازم است که پکیج ها شامل فرآیندهای مختلف از جمله تصفیه فیزیکی، تصفیه شیمیایی و تصفیه بیولوژیکی فاضلاب باشند که مجموعه ای این فرآیندها برای حذف آلاینده های موجود در فاضلاب به کار برده می شوند.

انواع پکیج های تصفیه

جنس پکیج‌های تصفیه متنوع و گوناگون است. بسته به شرایط محیطی، کمبود جا، امکان دفن پکیج زیر خاک یا نبود این امکان و مواردی از این دست بر انتخاب پکیج‌های تصفیه تأثیرگذار است. معمولا جنس پکیج های تصفیه فاضلاب از این قرار است:

 • فلزی
 • پلی اتیلنی
 • کامپوزیتی

پکیج های فلزی به دلیل مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی و همچنین جایجایی آسان تر، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. اگر فضای مناسب موجود باشد بهتر است که پکیج درون زمین به صورت ثابت نگهداری شود. در این صورت انواع کامپوزیتی و پلی اتیلنی مناسب تر هستند. زیرا پکیج فلزی اگر به خوبی رنگ آمیزی نشود به راحتی و به سرعت دچار زنگ زدگی خواهد شد و کارایی خود را از دست می دهد.

قسمت‌های تشکیل دهنده پکیج تصفیه فلزی فاضلاب

جهت جلوگیری از پوسیدگی پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی لازم است که جهت دیواره ها و کف پکیج ها از ورق های فولادی و در ادامه برای پوشش دهی از رنگ های صنعتی اپوکسی استفاده شود. پکیج های تصفیه شامل تجهیزات مختلفی است:

 • اولین قسمت پکیج تصفیه فلزی آشغالگیر میباشد که از ورود اجسام به تصفیه خانه جلوگیری می کند.
 • دومین قسمت پس از آشغالگیر، مخزن متعادل ساز را جهت تنظیم جریان ورودی خواهیم داشت. در این مخزن فاضلاب ها جمع آوری و سپس به مخزن هوادهی پمپ می شود.
 • سومین قسمت پس از هوادهی مخزن ته نشینی را خواهیم داشت که در اینجا لجن تولید شده ته نشین می شود و آب شفاف خارج می گردد. بخشی از لجن ته نشین شده که با نام لجن فعال شناخته می شود، به مخزن هوادهی منتقل شده و بخشی دیگر به هاضم لجن منتقل خواهد شد.
 • قسمت آخر بخش ضدعفونی است. جهت ضدعفونی نهایی می توان از کلر و یا سایر گندزداها نظیر ازن استفاده کرد. در انتها نیز مخزنی جهت هضم لجن وجود دارد تا مواد آلی موجود در لجن تجزیه شود.

اجزاء پکیج تصفیه فلزی, قیمت خرید پکیج فلزی

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

یکی از فاکتورهای مهم در خرید پکیج تصفیه فاضلاب، قیمت است. قیمت پکیج فلزی نسبت به سایر پکیج‌ها کمتر و هزینه حمل و جابه‌جایی آن نیز مناسب‌تر است. برخی از مزایای پکیج فلزی در ادامه آورده شده است.

 • حمل و نقل و جابجایی آسان
 • امکان افزایش حجم و ظرفیت پکیج و اعمال تغییرات پس از استفاده و راه اندازی
 • هزینه پایین
 • اشغال فضای کم
 • انعطاف پذیر بودن در طراحی
 • ساخت، راه اندازی و نصب سریع
 • عدم تولید بوی نامطبوع
 • هزینه ی تعمیر قابل قبول
 • عدم نیاز به عملیات ساختمانی

کاربرد پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

با توجه به توضیحاتی که داده شد می‌توان گفت که از پکیج تصفیه فلزی برای کاربری‌های مختلف استفاده می‌شود. ویژگی بارز این پکیج‌ها جمع و جور بودن آن‌هاست و آن‌ها را می‌توان در ابعاد مختلف متناسب با ظرفیت و نوع نیاز تولید کرد. عمده‌ترین کاربردهای انواع پکیج تصفیه فاضلاب فلزی عبارتند از:

 • مجتمع های مسکونی و اداری
 • کارخانجات و کارگاههای صنعتی
 • بیمارستان ها و درمانگاهها
 • تالارها، رستوران ها و …
 • هتل ها و مراکز اقامتی
 • مراکز تجاری و تفریحی

عوامل موثر بر هزینه طراحی و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

عوامل متعددی بر قیمت خرید و فروش پکیج تصفیه فلزی تأثیر گذار است. از کیفیت و نوع پساب‌ها و خروجی پکیج گرفته تا مقدار پساب، مقدار جا و حتی میزان و نوع آلاینده‌ها. برخی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه و قیمت تولید پکیج تصفیه فلزی در ادامه آورده شده است.

 • کیفیت آب خروجی
 • دبی فاضلاب ورودی
 • میزان انرژی مصرفی پکیج
 • فرآیند تصفیه و تجهیزات مورد نیاز
 • جایگاه مورد نیاز برای نصب
 • میزان آلاینده های موجود در فاضلاب ورودی

نوع فلز مورد استفاده

نوع فلز استفاده شده در تولید پکیج، به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانندِ ظرفیت تصفیه، شرایط محیطی، فضای دسترسی، کیفیت آب ورودی، عمق آب های زیرزمینی و …. بر روی انتخاب متریال و جنس تصفیه خانه های آب و فاضلاب اثرگذار است. فلزات مورد استفاده در پکیج های تصفیه خانه : کربن استیل، آلیاژ فلزی، ترکیبی از هر دو عنصر آهن و کربن است. سایر عناصر در مقادیر بسیار اندک برای تاثیرگذاری بر خواص آن موجود هستند. در صورت نیاز به آلیاژ نرم تر، از کربن کمتری استفاده خواهد شد و در صورت نیاز به فلز سخت تر با استحکام بیشتر لازم است که در آلیاژ میزان کربن بیشتری مصرف شود. در صورتی که میزان کربن در آلیاژ بیشتر باشد، نقطه ذوب آن کاهش می یابد.

ساخت و مونتاژ

آشنایی با انواع کربن استیل

 • استیل با میزان کم کربن : به دلیل قیمت مناسبی که دارد رایج ترین نوع فولاد می باشد و بسیار کاربردی می باشد. استحکام بالایی ندارد.
 • استیل با میزان کربن متوسط : از لحاظ مقاومت و انعطاف متعادل است. در برابر سایش مقاوم می باشد. برای قطعات بزرگ و قطعات خودرو استفاده میشود.
 • استیل با میزان کربن بالا : بسیار قوی و محکم می باشد. برای فنرها و سیم هایی که به مقاومت زیاد نیاز دارند استفاده میشود.
 • فولاد با مقدار کربن زیاد : برای ساختارهای میکرواتمی و مولکولی خاص استفاده میشود. پس از حرارت دادن به آسانی میتوان فولاد کربنی را قالب زد. هنگام حرارت دادن و قالب زدن میتوان مقداری کربن اضافه کرد تا در برابر سایش و ضربه مستحکم باشد.
 • در پکیج های فلزی معمولا از کربن استیل با میزان کم کربن استفاده می شود. پکیج های تصفیه فاضلاب که با کربن استیل ساخته می شوند، پس از عملیات ساخت و جوشکاری، سند بلاست شده و با 3 لایه رنگ زینک ریچ، آستر میانی (معمولا پلی اورتان) و اپوکسی ضد زنگ پوشش داده می شوند.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

در بخش هایی بالاتر مقاله اشاره کردیم که عوامل متعددی بر قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تأثیرگذارند. بسته به ابعاد و جنس و ضخامت های به کار رفته در پکیج، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر نوسانات بازار طی یکی دو سال اخیر بسیار بوده و همین موضوع باعث شده تا نتوان قیمت ثابتی را برای خرید و فروش پکیج فلزی، ارائه داد. لذا برای استعلام از قیمت خرید پکیج تصفیه فلزی با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در شرکت شمیم شریف هم برای انتخاب پکیج ها به شما مشاوره خواهند داد و هم می توانید با دید بازتری، پکیج تان را انتخاب کنید.

خرید پکیج فلزی,قیمت پکیج فلزی, پکیج تصفیه

راه های تماس با شرکت شمیم شریف جهت استعلام قیمت خرید پکیج فلزی

برای استعلام قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب فلزی می توانید از راه های زیر با شرکت شمیم شریف در تماس باشید.

 • تهران، خيابان نياوران، سه راه ياسر، نبش امير سليمانی، ساختمان نياوران، پلاک ۱، واحد ۳۰۰۲

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران، خيابان نياوران، سه راه ياسر، نبش امير سليمانی، ساختمان نياوران، پلاک 1، واحد 3002
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شمیم شریف محفوظ است.